Поиск

Путін не обмінюватиме українських політв’язнів на російських військових

Помилування Порошенком російських диверсантів і терористів, які вчинили злочини на території України, не призведе до покрашення становища українських політв’язнів у Росії. Кремль не пов’язує питання звільнення своїх громадян зі звільненням наших заручників.

Про це 24 каналу розповів директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.

За його словами, для Росії ніяких її військовослужбовців в Україні немає – "іхтамнєт". Відповідно, якщо в Україні нібито немає російських регулярних частин, то говорити про обмін і звільнення не потрібно.

- Російські військовослужбовці, яких затримали в Україні, кинуті Кремлем напризволяще. Кулуарно Росія може в поодиноких випадках не публічно, не прозоро, через посередників намагатися їх звільнити. Але в цілому політику обміну Москва не розглядає як предмет діалогу з Україною. Тому одностороннє помилування Порошенком російських військових злочинців – хибний крок. Росія повинна в такому випадку визнати власну відповідальність за людей, яких вона посилає на смерть, і тоді це буде предмет обміну. Але поки Росія не збирається так робити. Треба зважити на всі ризики і вийти на стратегічне правове бачення, – переконаний Віталій Кулик.

Тому, вважає політолог, поступок від Росії в плані обміну українськими політв’язнями не треба чекати. Українськими заручниками Росія торгуватиметься до останнього. І докази, які застосовує Україна для тиску на Росію в питанні звільнення Олега Сенцова та інших, для Кремля – не аргумент. Для РФ аргумент – зміна геополітичних розкладів, можливість діалогу з Трампом, перезапуску відношень з Меркель.

Раніше відомий дипломат розповів, чого варто очікувати від зустрічі Путіна і Меркель.

Комментарии