Поиск

Пропонована медреформа перетворить людину і здоров'я на товар - правозахисник

Медичну реформа, яку пропонує Міністерство охорони здоров'я на чолі з пані Уляною Супрун, треба розглядати в контексті інших антисоціальних реформ, таких як пенсійна, земельна та інші.

Про це в ефірі 112 каналу заявив активіст "Соціального руху", правозахисник Володимир Чемерис, коментуючи законопроекти МОЗ, який Верховна Рада може включити до розгляду вже цього тижня.

"Насправді йдеться про перетворення всього, що тільки можна, в товар. Освіти, землі, і т.д. Йдеться про те, що з усього хтось має отримувати прибуток. У тому числі і зі здоров'я. Таким є законопроек, який подало МОЗ. Однак вони не отримують належної підтримки від депутатського корпусу, оскільки голосування за них для депутатів може буди дуже токсичним, депутати можуть отримати дуже великий мінус голосів виборців", - вважає правозахисник.

За його словами, мітинг, який 6 червня було влаштовано під станами парламенту на підтримку реформи, організувало саме міністерство. В той же час озвучені учасниками акції дані про 67 людей, які щогодини помирають в Україні, є надзвичайно великою проблемою.

"Ми протягом 25 років руйнували безкоштовну систему охорони здоров'я, яка у нас існувала. Можна говорити про її неефективність. Але вона надавала найбіднішим верствам населення, у тому числі і в найбідніших селах, все таки якусь медичну допомогу. Питання, як реформувати. Можна піти шляхом безкоштовної медицини. Вона є в таких країнах, як Норвегія, як Куба та багатьох інших. Кажуть, що у нас нема грошей в бюджеті. Але колись вони були. Тепер стало менше грошей, яких не вистачає на будь які соціальні потреби. Але з іншого боку в нас з'явився великий клас великих власників. Чи йти тим шляхом, щоб зробити медицину платною, окрім невідкланої допомоги,про що йдеться у законопроектах МОЗ. Тобто, коли помираєш, тебе можуть відкачати, а за все інше доведеться платити. І на багато більші суми, ніж люди зараз залишають, як маленькі хабарі лікаря і медсестрам. Я думаю, що пані Супрун представниця реформи перетворення людини і здоров'я на товар, а не шляху цінностей того, що охорона здоров'я, освіта, і т.д є правом", - вважає Володимир Чемерис.

За його словами, положення Конституції, які стосуються питань охорони освіти, і медицини, і власності на землю. і прав людини взагалі, заважають юридично "перетворити все, включно з людиною і її совістю, на товар". Але автори реформи обійдуть цей момент Конституції.

Комментарии