Поиск

Про АЕС на Запоріжжі та роботу в нічних клубах. Про що розповідав VJ Yarkus

Виставка «ARTEFACT: Chernobyl 33» стартувала третього серпня. Роботи митців охопили безліч тем Чорнобильської катастрофи та кожен зумів донести щось важливе в головну мету виставки – переосмислення інформаційної складової катастрофи на ЧАЕС.

Ярослав Костенко – головний організатор виставки, який зробив не тільки великий внесок в організацію виставки, а й брав участь у підготовці інсталяцій молодих митців та працював над створенням власної аудіовізуальної програми разом з сучасними музикантами, розповів про свої враження від виставки та свій досвід у медіа-арті.

Про АЕС на Запоріжжі та роботу в нічних клубах. Про що розповідав VJ Yarkus

– Розкажіть про те, як ви прийшли в медіа-арт і про свій досвід організації виставок.

– Мене звуть Ярослав Костенко, творчий псевдонім VJ Yarkus, я займаюся відео-артом, відеомаппінгом і лазерними інсталяціями вже близько 20-ти років. Прийшов я до цього через роботу в нічних клубах, де я почав практику роботи зі світлом під музику. Мені стало цікаво, як можна за допомогою цих технологій обіграти простір, зробити різні інсталяції та створити настрій, занурюючи людей в особливу атмосферу. Беру участь у виставках і фестивалях вже близько 8-ми років, є великий досвід резиденції на іноземних виставках. Останній рік ми займаємося створенням медіа-арт лабораторії в Арт резиденції Carbon на ВДНГ. Там ми організували діючу лабораторію, де проводимо майстер-класи з навчанням та практикою з учнями і менторами. Надалі ми реалізовуємо це в виставках. Наприклад, в цій виставці беруть участь як наші студенти, так і ментори, які викладають.

– У виставці «ARTEFACT: Chernobyl 33» буде представлена ваша інсталяція?

– Так. Ми робимо спільні інсталяції для виставки Чорнобиля з нашими студентами та менторами медіа-арт лабораторії в Carbon. Це світлові інсталяції з лазерами, інсталяція «Реактор», а також спільна робота з музикантами і композиторами електронної експериментальної сцени Гошею Потопальським і Денисом Волошином. Ми створюємо аудіовізуальну історію, присвячену Чорнобилю: трагедію по її етапах, з різними настроями. Так само у нас колаборація з перформером Флорою Боровик і ми плануємо зняти відео-арт щодо нашої спільної роботи.

Про АЕС на Запоріжжі та роботу в нічних клубах. Про що розповідав VJ Yarkus

– Чому тема Чорнобиля досі є актуальною і чому важливо її зараз вивчати?

– Як то кажуть, треба на помилках вчитися і робити висновки. Мені здається, така велика трагедія, як Чорнобиль, якраз той привід, коли треба робити дуже великі висновки, щоб це не повторилося. І один з методів, щоб донести людям цю думку, це сучасне мистецтво.

– Як тема Чорнобилю стосується безпосередньо вас, може, з нею пов’язані певні події з вашого життя?

– Особисто мене і моїх близьких ця трагедія не торкнулася, я жив в цей час в Запоріжжі. У нас теж є Запорізька атомна станція, де постійно бувають якісь незрозумілі ситуації, про які людям не кажуть, але чомусь різко стає погано у містах по-близу – Енергодарі та Нікополі. Ця атомна станція такого ж типу, як і Чорнобильська, тому це якось насторожує. В принципі, я вважаю, що тема атомної катастрофи близька багатьом.

– Яке у вас враження від виставки «ARTEFACT: Chernobyl 33», що ви можете сказати з цього приводу ?

– Мені здається, це дуже цікава виставка, оскільки зібралися цікаві художники. Їх проекти, які вони придумали і реалізували, варті уваги та поваги. І тому вас всіх запрошуємо на нашу виставку. Ми використовуємо також останні передові технології, які раніше в Україні не використовувалися, в будь-якому випадку глядач побачить щось нове, нову інтерпретацію. Думаю, це цікаво широкому колу поціновувачів сучасного мистецтва.Про АЕС на Запоріжжі та роботу в нічних клубах. Про що розповідав VJ Yarkus

Проект відбувається за підтримки Українського культурного фонду, Міністерства інформаційної політики України, Галузевого архіву Служби безпеки України, Державного агентства України з управління зоною відчуження, Ukrainian National Chernobyl Museum, медіа-арт резиденції Carbon, МОО «Центр ПРИПЯТЬ.ком», ТСН.ua, Українського кризового медіа-центру та під керівництвом міжнародного куратора, за участю українських і європейських митців, музикантів та експертів.

Новини проекту читайте у розділі #ARTEFACT на Соцпорталі.

Комментарии

Новости по теме