Поиск

Президента Словенії закликають піти у відставку через Україну

Представники інтелігенції обурені пропозицією Пахора надати Україні "особливий статус у ЄС" замість членства і закликають парламент оголосити йому імпічмент

Група з 28 вчених Словенії закликала президента країни Борута Пахора піти з посади після того, як він запропонував Євросоюзу надати "особливий статус" Україні замість повноцінного членства. Про це повідомляє Slovenian Press Agency з посиланням на лист групи.

"Група з 28 словенських вчених закликала президента країни Борута Пахора піти з посади після його недавньої заяви, у якій він припустив, що Україна і Туреччина не повинні розраховувати на повноцінне членство в ЄС", - йдеться в повідомленні.

Вчені вважають, що якщо Пахор не піде самостійно, тоді парламент повинен оголосити йому імпічмент. За словами інтелігенції, президент порушив низку документів, зокрема Декларацію зовнішньої політики Словенії та Стратегію зовнішньої політики Словенії, які є обов’язковими для всіх політичних представників країни. Експерти вважають, що Пахор перевищив повноваження, а тому має піти у відставку.

Представники інтелігенції також переконані, що заяви президента Словенії були:

"недоречними і заподіяли Словенії великої шкоди на політичному і дипломатичному рівнях".

Як повідомлялося, минулого тижня президент Словенії Пахор під час панельної дискусії про майбутнє ЄС на XIV Стратегічному форумі в місті Блед запропонував Євросоюзу надати "особливий статус" Україні і Туреччині.

Пізніше МЗС України відреагувало на "особливий статус" України в ЄС. Прес-секретар Міністерства закордонних справ України Катерина Зеленко заявила, що цивілізаційним вибором українського народу і стратегічною метою України є повноцінне членство в ЄС, заради чого країна продовжує активно працювати.

Всі політичні новини України читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.Читайте також:

Комментарии