Поиск

Представник України в ООН: Росія вербує підлітків на Донбасі для участі в боях

Росія на Донбасі вербує підлітків для участі в бойових діях.

Про це сказав заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця під час виступу на відкритих дебатах Ради безпеки ООН щодо дітей і збройних конфліктів, йдеться у повідомленні Постійного представництва України в раді безпеки організації.

Згідно з даними моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, 90 хлопчиків підліткового віку та 47 дівчаток загинули після початку російської агресії.

80 дітей були вбиті в результаті краху літака Малайзійських авіаліній. Ще 68 дітей були покалічені в зоні конфлікту в результаті вибуху раніше не розірвалися мін і боєприпасів. Під загрозою всі діти Донбасу - 15 тисяч.

240 тисяч з близько 1,7 млн внутрішньо переміщених осіб є дітьми. Крім того, майже 200 тисяч юнаків і дівчат проживають у 15-кілометровій зоні уздовж лінії зіткнення з обох сторін.

"Були повідомлення з різних джерел, що діти, яким всього 15 років, вербувалися в збройні молодіжні групи і брали участь в активних бойових діях в якості повноправних членів підтримуваних Росією сполучених сил бойовиків, включаючи молодіжну розвідувальну і диверсійну діяльність на контрольованій урядом (України) території", - зазначив Кислиця.

Як повідомляв Соцпортал, на Донбасі бойовики розстріляли цивільне авто.

Комментарии