Поиск

Правозахисники та художники назвали головну небезпеку для мирних зібрань

Інститут "Республіка", що вже багато років займається моніторингом свободи мирних зібрань в Україні, зазначає, що судових заборон на проведення вуличних акцій вже майже немає. Проте, як було зазначено в ході прес-конференціїї в Українському кризовому медіацентрі, є інша серйозна загроза для свободи слова й демократії в Україні - ультраправі рухи, протиправна діяльність яких покривається окремими керівниками поліції, чиновниками та депутатами. ООН зареєструвало 41 випадок насильницьких дій вчинених праворадикалами з 02.2018 по 05.2018 в Україні.

Кураторка виставки "Виховні акти" Альона Мамай, співзасновниця громадського руху "Обійдемось без дружинників" Марія Полтораченко, художник Володимир Кузнецов, який судиться проти акту цензури, коли екс-директорка Мистецького Арсеналу Наталя Заболотна замалювала його картину "Коліївщина: Страшний суд" чорною фарбою, студентка й активістка Ельміра Мусаєва, художниця і арт-критикиня Євгенія Бєлорусець, правозахисник, активіст "Соціального руху" Володимир Чемерис наголошують на суспільній небезпеці, яку несе безкарність ультраправих.

Антифашистські, антивоєнні, феміністичні зібрання, публічні акції ЛГБТ-руху і національних меншин, акції соціального протесту майже завжди супроводжуються насильницькими нападами ультраправих, причому поліція бездіє, або відверто співпрацює з праворадикалами. Тобто поліція не виконує покладені на неї зобов'язання із забезпечення українським громадянам свободи мирних зібрань, - зазначає Володимир Чемерис.

Комментарии