Пошук

Повна ізоляція від світу: Роскомнагляд виклав правила обмежень росінтернету

Роскомнагляд оглосив проект наказу про повне припинення дії Інтернету для російського населення по зразку Північної Кореї. Тільки посольства та жителі Калінінградської області будуть мати Інтернет.

Интернет

Роскомнагляд опублікував проект наказу, який описує правила повної ізоляції росінтернету "при виникненні загроз". У цьому випадку почне діяти режим централізованого управління, яке буде здійснювати відомство. Трафік буде заборонено направляти за межі Росії,повідомив сайт Дзеркало тижня.

Проект передбачає деякі виключення, зокрема, для посольств та консульств іноземних держав. Також заборона не поширюватиметься на інтернет-користувачів з Калінінградської області.

З документа випливає, що Рунет може перейти в "автономний режим" при наступних умовах:

  • загрозі цілісності – коли неможливо встановити з'єднання між користувачами;
  • загрозі стійкості – порушення роботи мережі при відмові частини обладнання, природних і техногенних катастрофах;
  • загрозі безпеки функціонування – спроби злому обладнання провайдерів або здійснення дестабілізуючого зовнішнього або внутрішнього інформаційного впливу на мережі.

Президент Росії Володимир Путін підписав закон про ізоляцію російського інтернету в травні. Документ набуде чинності у листопаді цього року. До 2021 року має запрацювати національна система доменних імен, необхідна для виконання закону. Ізоляцію інтернету підтримують тільки 23% росіян, згідно з опитуванням ВЦВГД.

Критики законопроекту побоюються, що автономна мережа створить можливості для тотальної цензури в інтернеті.

Останні новини: головні події дня читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.

Читайте також:

Комментарии