Поиск

«Посилили нагляд»: Amazon підозрюють в порушенні прав дітей

Для складання пристроїв Amazon залучаються сотні школярів

На заводах, що виробляють пристрої для Amazon, трудяться сотні китайських школярів, з'ясували закордонні ЗМІ. Повідомляється, що діти часто працюють ночами і наднормово, що є грубим порушенням прав неповнолітніх.

Понад тисячу школярів працюють на китайських заводах Foxconn, що виробляють гаджети для компанії Amazon, повідомляє The Guardian.

Як повідомили журналістам кілька робочих, багато дітей працюють ночами і понаднормово, збираючи «розумні» колонки для американського ритейл-гіганта, що є грубим порушенням китайського трудового законодавства.

Згідно з заводською документацією, підлітки зі шкіл і технікумів вважаються «стажерами». Фабрика окремо оплачує працю вчителів, які знаходяться поруч з ними під час зміни.

Деякі з цих школярів пропрацювали на заводі більше двох місяців, коли компанія переживала виробничий пік. Всього на виробництві колонок задіяні понад 1 тис. підлітків у віці від 16 до 18 років.

Згідно із законом, китайські фабрики мають право наймати учнів від 16 років і старше, але їм заборонено брати додаткові зміни або працювати в нічний час.

Компанія Foxconn, яка також займається виробництвом iPhone для Apple, визнала, що учні працювали на заводі в незаконний спосіб, і пообіцяла вжити екстрених заходів по цій ситуації.

«Ми посилили нагляд за програмою стажувань з кожною школою-партнером, щоб ні в якому разі стажистам не дозволяли працювати понаднормово або ночами. У минулому були випадки, коли слабкий нагляд з боку місцевого керівництва дозволив статися подібному, і, хоча цим стажистам платили додаткову заробітну плату в зв'язку з додатковими змінами, це неприйнятно. Ми вжили заходів, щоб це не повторилося », - йдеться в офіційній заяві Foxconn.

Крім того, компанія пообіцяла збільшити кількість постійних робочих на своїй фабриці.

Представник Amazon, очолюваний Джефом Безос, який є найбагатшою людиною в світі, заявив про те, що рітейл-гігант не потерпить порушення своєї політики з боку постачальників.

«Якщо ми знаходимо порушення, то вживаємо відповідних заходів, включаючи вимогу негайного усунення помилки», - заявив спікер Amazon, додавши, що розслідування цього випадку вже ведеться.

У жовтні минулого року зарубіжні ЗМІ повідомили про нелегальну експлуатацію студентів в Китаї при складанні «розумних» годинників Apple Watch. Йшлося про компанію Quanta Computer, яка залучила до робіт студентів місцевого коледжу з міста Чунцин. Двадцять вісім молодих людей заявили, що їх відправили на завод «на практику», але по факту вони виконували ті ж самі роботи, що і співробітники фабрики.

Вони також часто переробляли свої зміни і працювали ночами, що є грубим порушенням прав студентів.

«Наша зміна була вночі, з восьмої вечора до восьмої ранку. У тиждень покладається тільки один вихідний », - заявив один з постраждалих.

Інший стверджує, що всього на заводі Quanta Computer незаконно трудяться «близько 120» студентів, які «як роботи» виконують монотонні, повторювані завдання.

При цьому одинадцять із двадцяти восьми студентів повідомили про те, що їхні вчителі пригрозили їм нездачею іспитів, якщо вони відмовляться від літньої практики.

Інший випадок нелегального залучення учнів для роботи на фабриці також пов'язаний з компанією Apple. У 2017 році на заводі Foxconn в Чженчжоу студенти віком від 17 до 19 років збирали iPhone X, попит на який тоді сильно перевищував пропозицію.

«Нас змусила працювати тут наша школа. Причому ця практика ніяк не пов'язана з нашою спеціальністю», - заявила 18-річна міс Янг, яка стверджує, що збирала до 1200 камер для iPhone X щодня.

Повідомляється, що студенти працювали по 11 годин на день.

Тоді Apple і Foxconn визнали факт переробки молодих людей, але повідомили, що всі вони працювали добровільно і отримували заробітну плату за свої зміни.

Всі новини про соціальне забезпечення в Україні читайте в розділі #Соціалка на Соцпортале.

Комментарии