Поиск

Порушувати трудове законодавство стане дешевше

Роботодавцям зменшать штрафи за порушення трудового законодавства

Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект №1233, який вносить поправки до Кодексу законів про працю. Згідно з поправками, максимальний розмір штрафу для роботодавця зменшиться з 100 мінімальних зарплат до 8.

За законопроект проголосували 288 народних депутатів.

Глава комітету з фінансових, податкових та митних питань Данило Гетманцев заявив, що законопроект про скорочення штрафів дозволить знизити тиск на бізнес.

У пояснювальній записці до документа зазначено, що письмове попередження застосовується у випадках, якщо роботодавець вперше допустив людини до роботи без трудового договору; виплатив зарплату, але не сплатив ЄСВ; оформив співробітника на неповний робочий день, хоча фактично він працює протягом всього робочого дня.

Якщо роботодавець зробив повторне порушення, то його оштрафують. При цьому максимально можлива сума штрафу – 8 мінімальних зарплат. Раніше ця сума становила 100 мінімальних заробітних плат. Крім того, з 100 до 8 «мінімалок» скоротять штраф за недопуск до перевірки дотримання трудового законодавства.

Нагадаємо, що Верховна Рада в 2016 році істотно збільшила розмір штрафів за порушення положень Кодексу законів про працю. Підвищені штрафи діяли з 2017 року.

Підписуйтесь на наш Youtube-канал, щоб не пропустити відео на гостросоціальну тематику.

Всі новини про соціальне забезпечення в Україні читайте в розділі #Соціалка на Соцпорталі.

Комментарии