Поиск

Порушення на виборах у Раду 2019: всі подробиці

Усі зафіксовані порушення на виборчих дільницях, що трапилися зранку

Сайт РБК стежить за порушеннями, що відбуваються на виборчих дільницях. Журналісти сайту склали власну хронологію. Так:

12:45 В Одеській області спостерігачі "Опори" зафіксували випадок неособистого голосування. Жінка, нібито допомагаючи своєму чоловікові з вадами зору, проголосувала за нього прямо на підвіконні приміщення дільниці. Через 10 хвилин вона прийшла вже з іншим виборцем і поставила за нього позначку в бюлетені не відходячи від столу комісії.

Також в "Опорі" повідомили, що в Хмельницькій області жінка проголосувала без пред'явлення паспорта, а в Рівненській області виборець отримав бюлетень за водійськими правами.

12:25 Під час брифінгу радник міністра внутрішніх справ України Зорян Шкіряк заявив про те, що в поліцію надійшло повідомлення про мінування всіх 14 виборчих дільниць в Торецьку. Евакуація на ДВК не проводилась. Нацполіція здійснює заходи щодо перевірки інформації.

12:00 На сторінці МВС України в Facebook повідомляється, що станом на 11:00 складено 382 протоколи про порушення виборчого процесу. Всі виборчі дільниці в Україні відкрилися.

11:30 В Миколаївській області правоохоронці затримали озброєних людей біля виборчої дільниці. У одного з них вилучили пістолет. Частина затриманих стверджували, що прийшли голосувати на вибори. Інша частина хлопців заявила, що вони прибули охороняти штаб одного з кандидатів, розташований поруч з ДВК.

11:10 За даними МВС України, з початку голосування до 10:00 21 липня було зареєстровано 218 порушень виборчого процесу. До органів поліції надійшло 67 заяв про незаконну агітацію, 15 - про перешкоджання здійснення виборчого права, 7 - про конфліктні ситуації, 4 - пошкодження майна, 2 - про підкуп ізбіретелей. Як повідомляється на сторінці МВС України в Facebook, на 10:00 дві ділянки в Чернігівській області залишалися закритими.

10:25 Про порушення на виборах повідомляє Комітет виборців України. Найпоширенішим є незаконна агітація. Найбільшу кількість незаконних матеріалів у день голосування поширюють партії "Слуга народу", "Опозиційна платформа за Життя", "Опозиційний блок".

9:50 На Київщині спостерігачі ОПОРА зафіксували недостатню кількість урн для бюлетенів і незаконну агітацію. Так, в Білій Церкві (ОВО №90) біля входу на дільницю, були розвішані листівки за кандидата-мажоритарника Д. Киришун.

9:07 За даними громадської організації ОПОРА, на кількох дільницях бюлетені зберігалися не в будівлі комісії, як передбачено законодавством. Так, в 67 окрузі Житомирської області (с. Городище) бюлетені привезли з сусіднього села, а в 168 окрузі на Херсонщині (с.Красне) сейф з бюлетенями зберігався в сільраді, і тільки вранці його перенесли на дільницю для голосування.

8:50 На Дніпропетровщині виборча комісія розпочала роботу раніше встановленого часу. У 37-му окрузі засідання комисси почалося о 06:50, а в 29-окрузі члени комісії не прийняли присягу перед засіданням.

07:15 Як повідомили в Нацполіціі, за вчорашній день тиші перед виборами правоохоронці отримали 570 повідомлень про порушення. За ним відкрили 11 кримінальних проваджень. Найбільша кількість повідомлень було зафіксовано в Київській, Одеській, Дніпропетровській і Запорізькій областях.

Порушення виборчого законодавства були зафіксовані ще до початку голосування, під час передвиборної кампанії. Найбільша кількість виявлених випадків пов'язана з незаконною агітацією, також правоохоронними органами було виявлено понад 300 випадків підкупу виборців.

Для оперативного реагування на порушення виборчого процесу з 15 липня всі органи МВС України були переведені на посилений режим несення служби.

Всі політичні новини України читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.Читайте також:

Комментарии