Поиск

Порошенко заявив, що прикордонники мали право застосувати зброю під час "прориву Саакашвілі"

Українські прикордонники мали право застосувати зброю під час сутичок у пункті пропуску «Шегені», в якому екс-голова Одеської ОДА Міхеіл Саакашвілі потрапив в Україну.

Про це заявив президент Петро Порошенко.

«Наші прикордонники, які найкращим чином себе зарекомендували під час АТО, вчинили правильно: не застосували зброю, на застосування якої вони мали повне юридичне право. Не дали роздмухати пожежу, конфлікт всередині країни, чого, власне кажучи, ці політикани добивалися», — заявив президент.

За його словами, Саакашвілі, перетнувши кордон, порушив конституційний принцип недоторканості державного кордону.

«Це питання національної безпеки держави, і мені байдуже, хто порушує державний кордон: чи бойовики на сході, чи політикани на заході. Має бути абсолютно чітка правова політична відповідальність», — зазначив голова держави.

Порошенко повідомив, що готовий був виконати будь-яке рішення суду щодо громадянства Саакашвілі, але він не звернувся до Вищого адміністративного суду.

«У будь-якій правовій державі особа має право оскаржити будь-який нормативний акт у суді. В даному випадку, у Вищому адміністративному суді. Я, як президент, безумовно, виконаю будь-яке рішення суду. Не подобається рішення українських судів — є Європейський суд з прав людини. Це правова площина. Пройшло більш ніж півтора місяця. До суду ніхто не подавав», — сказав Порошенко.

Глава держави підтвердив, що позбавив Саакашвілі громадянства через подану ним недостовірну інформацію.

«На мою думку, цей інцидент не потребує жодних політичних коментарів. 26 липня я видав указ, яким припинив громадянство пана Саакашвілі на підставі подання органу центральної виконавчої влади — Державної міграційної служби — де були абсолютно чітко передані в Адміністрацію президента факти, вони були перевірені, щодо фактів фальсифікації і подання недостовірної інформації при отриманні громадянства. Президент не може прийняти жодного іншого рішення, бо це була б злочинна бездіяльність, якщо ми пропускаємо ці факти без реагування», — зазначив він.

Як повідомляв Соцпортал, стали відомими імена нардепів, які “штурмували” кордон разом з Саакашвілі

Комментарии