Поиск

Попит на айфони впав: складено рейтинг б/в смартфонів 2018

Мешканці України стали рідше цікавитися айфонами. За статистикою б/у ринку смартфонів, попит на них падає, а китайські мобільні пристрої навпаки набирають обертів. Які ще бренди телефонів шукали на вторинному ринку - розповіли аналітики OLX у коментарі Соцпорталу.

рейтинг б/в смартфонів 2018

До кінця року попит на б/в айфони став падати - повідомляє аналітична служба. У першому півріччі серед усіх телефонів "яблука" шукали 68% користувачів платформи. Зараз кількість запитів впала до 40%. Нагадаємо, що за період з 2017 по перше півріччя 2018 року навпаки спостерігався їхній приріст.

За весь рік найактивніший інтерес до смартфонів Apple проявляли кияни. З усіх запитів - кожен третій був від мешканця столиці. Другі за проживанням шанувальники бренду - харків'яни. А в п'ятірку тих, хто шукав "яблучні" апарати, потрапили користувачі з Дніпра, Львова та Одеси.

Продавці б/в айфонів на OLX активізувалися у листопаді. Старт продажів нових пристроїв, представлених на презентації, в Україні припав на жовтень. Загалом на OLX стали виставляти iPhone 6, iPhone 6s, iPhone 7 та iPhone 5s. Ще однією особливістю ринку цих б/в смартфонів стало зниження цін з листопада. Зараз середня вартість шістки впала на 2% і склала 4 400 грн. Модель 6s продають на 200-300 грн дешевше в порівнянні з жовтнем - 6 000 грн. Б/в сімки теж продовжують дешевшати. Восени продавці просили 10 000 грн, у листопаді - на 500 грн менше. Зараз сьомий айфон пропонують у середньому за 9 400 грн. iPhone 5s з жовтня незмінно коштує 2 500 грн.

Другим за запитами користувачів став Samsung. Його позиція на б/в ринку стабільна - весь рік телефони бренду шукали 15% українців. Шанувальники мобільної лінійки стали більш активними в листопаді-грудні, але всього на 0,1%.

Трійку найбажаніших б/в телефонів в Україні закриває китайський бренд Xiaomi. Його популярність за друге півріччя різко зросла. Якщо за першу половину 2018 року частка запитів користувачів склала 1,6%, зараз це 13,7%.

Топ 10 брендів б/в смартфонів 2018

  1. Apple - 40,4%
  2. Samsung - 15%
  3. Xiaomi - 13,7%
  4. Nokia - 5,8%
  5. Meizu - 5,3%
  6. LG - 3,7%
  7. Sony - 2,9%
  8. Huawei - 2,7%
  9. Lenovo - 2,3%
  10. HTC - 1,8%

Інші - 6,4%

Минуло півроку, а ситуація майже не змінилася - Nokia стабільно у п'ятірці. Ось тільки за цей час мобільні пристрої фінського виробника стали шукати вдвічі частіше. Так вони обійшли Меizu та зайняли четверту позицію. А до грудня попит навіть трохи виріс. Частка Меizu склала 5,3%. За друге півріччя 2018 смартфонами бренду також почали цікавитися більш активно.

У десятці популярних брендів вже не вперше LG. А ось смартфони Sony опинилися у цьому рейтингу тільки в другому півріччі, втім як і мобільна лінійка Lenovo. Нею не так часто цікавилися з січня по червень, але результати пошукових запитів за рік вивели бренд на передостаннє місце. Замкнув рейтинг б/в телефонів на OLX китайський бренд HTC. Отже серед найбільш популярних апаратів опинилися 4 великих виробника з Китаю - HTC, Huawei, Xiaomi і Meizu.

Нагадаємо, українські фермери стали виробляти менше молока.

Комментарии