Поиск

​Полонина Боржава опинилася під загрозою знищення

Будівництво Воловецького вітропарку загрожує знищенням полонини Боржава.

Боржава

Про це ідеться у заяві Української природоохоронної групи, передає Соцпортал.

Як наголошують її автори, останні кілька років багато громадських організацій та місцеві мешканці виступають проти будівництва вітропарку, утім, інвестор наполягає на втіленні проекту в життя.

«Полонина Боржава – найбільш мальовнича в українських Карпатах. На ній мешкає чимало рідкісних представників флори та фауни, видів Червоної книги, а сама полонина включена до Смарагдової мережі, тобто визнана важливою для збереження в усій Європі. Утім, саме тут планується будівництво величезного вітропарку на 34 вітряки заввишки до 200 метрів. Українська природоохоронна група (UNCG) виступає проти будівництва вітряків на полонині, оскільки це призведе до знищення не лише рідкісних видів та оселищ, а й самої полонини», – ідеться у повідомленні.

Експерти застерігають, що будівництво вітряків передбачає масштабні будівельні роботи.

«Щоб побудувати вітряк заввишки 200 метрів на гірській полонині, необхідно прокласти дороги, якими завозитимуть будівельну техніку, необхідно фактично зрізати вершину хребта для того, щоб там прокласти рейки, якими їздитиме кран, який підніматиме генеруючу установку. Це десятки кілометрів нових доріг, прокладених у горах. Боржава – це завузький хребет! До того ж, електромережі прокладатимуть під землею, тож треба буде викопати глибокі траншеї, і вся ця земля сипатиметься вниз стрімкими схилами. Те, що ми зараз називаємо полониною, перетвориться на купу ґрунту та гною. Ерозія з’їсть усе», - каже голова Української природоохоронної групи Олексій Василюк.

Він застерігає, що полонина буде знищена, так само як і рідкісні види і оселища, які включені до Резолюції 4 Бернської конвенції, тобто охороняються в Європі.

Довідка

Українська природоохоронна група (UNCG) була створена 2014 року як команда фахівців, що працює над питаннями практичної охорони природи. Члени UNCG активно працюють над створенням нових природно-заповідних територій: готують клопотання, долучаються до обговорення створення проектованих заповідників у Мінприроди та обласних органах державної влади. За останні 4 роки щонайменше три чверті всіх заповідних площ, що були створені в Україні, мали серед авторів наукових обґрунтувань членів UNCG або були активно підтримані її членами. Напрямки роботи UNCG: заповідна справа, охорона лісів, оцінка впливу на довкілля, біорізноманіття, мережа Емеральд.

Підписуйтесь на наш Youtube-канал, щоб не пропустити відео на гостросоціальну тематику.

Комментарии