Поиск

Поліція каже, що заблокувала більше 500 "груп смерті"

Поліція заблокували більше 500 "груп смерті" і понад 200 акаунтів їхніх організаторів. Про це повідомив начальник управління кіберполіції Києва Сергій Кропива.

"Працюємо над тим, аби їх ідентифікувати і притягнути до відповідальності", - розповів пан Кропива.

За даними кіберполіції, щодня надходить близько 70 звернень про зникнення дітей. У 15-20% підтверджуються участь дітей у інтернет-пастках.

У поліції розповідають про групи, де організатори просять дітей написати персональні дані батьків, ідентифікацій код та номери банківських карток.

"Нині побутує дещо хибна думка, що у такі групи потрапляють лише діти із неблагополучних родин. Але насправді за нашими спостереженнями, як правило, учасниками стають ті підлітки, які не отримують достатньо уваги від батьків", - зазначила начальник відділу ювенальної превенції Лариса Зуб.

За її словами, такі діти легко "переключаються" на кураторів груп у соціальних мережах, які є хорошими психологами і зацікавлюють до виконання завдань.

Уповноважений президента з прав дитини Микола Кулеба розповів, що останніми роками в Україні фіксують ріст дитячих самогубств. І на одне самогубство припадає 30 спроб звести рахунки із життям.

"Діти не отримують достатньо уваги від батьків. Більше того - третина дітей живе за межею бідності, чимало страждають від різного роду знущань", - заявив пан Кулеба.

Все це, за його словами, сприяє тому, що підлітки потрапляють в інтернет-пастки та перебувають під впливом маніпуляторів.

Комментарии