Політолог розповів, що зміниться після G20

  1. Главная
  2. Архив
  3. Политика
  4. Політолог розповів, що зміниться після G20
21:49, 10.07.17
Новое время

Під час саміту Великої двадцятки визначилася основна проблематика світу. І це – безпека, а не економічні питання. Про це у своєму блозі на НВ пише Політолог Сергій Таран.

Хоча G20 – спільнота, де економічний критерій є головним. Також з’ясувалося, що в принципі сторони мають приблизно спільні позиції по всьому, окрім одного питання – політики США щодо клімату і довкілля. Це єдина неузгоджена позиція. З одного боку неприємно, що США займають іншу позицію у питаннях клімату, але з іншого боку розбіжностей не так і багато.

Третє: США повертаються у світову політику і активно братимуть участь у процесах, хоча були підозри, що цього може не статися, враховуючи передвиборну риторику Трампа. Також з’ясувалося, що зараз активно відбуватимуться двосторонні контакти між лідерами, які раніше могли навіть не заговорити одне з одним: починаючи від Меркель і Трампа до Трампа і Путіна.

Щодо зустрічі Трампа та Путіна – давня тема української політики думати, що всі хочуть нас на когось поміняти. Але треба розуміти декілька речей щодо цього. У Трампа зараз дуже непроста ситуація всередині його країни: з одного боку йому треба показувати результати зовнішньої політики, а з іншого – не іти на поступки Росії, тому що буде нова хвиля критики та розслідувань. Адже зараз продовжується розслідування щодо його зв’язків з Росією. Якби він зараз сенсаційно домовився з Путіним, це дало б нову хвилю підстав думати про можливі зв’язки Трампа з РФ. Я вже не кажу про ставлення до цього Конгресу – Трамп може зробити не все, є сильна система противаг. До того ж, Трамп міг піти на ці перемовини не через українську тематику, а через Сирію та Північну Корею, де необхідні розмови з Росією. Такі розмови можуть бути в центрі уваги, але не йдеться про те, щоб зробити щось за рахунок України. Тому не думаю, що факт зустрічі Трампа з Путіним означає,буцімто вони домовилися про щось, що може зашкодити Україні.

Якщо вірити оточенню Тіллерсона, то найбільше часу розмови присвятили з’ясуванню того, наскільки Росія втручалася в американський виборчий процес. І це не дуже приємний аспект для Путіна.

Серед наслідків домовленостей на саміті для України – інтенсифікація участі США у вирішенні конфлікту на сході. Це не буде пріоритет номер один для США, але зараз йдеться про принципи зміни. Можливе обговорення формату, в якому США брали б участь у процесах. Також не слід виключати, що США ухвалять рішення щодо надання Україні летальної зброї. Це я думаю дві принципові новини, про які може йти мова.

Новости по теме

Популярные новости

Новости о войне

Последние новости