Поиск

Пєсков: РФ не планує звільняти українських військовополонених моряків

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков виказав думку Кремля, що Морський трибунал не мав права судити Росію. "Рупор Кремля" сказав, що РФ не буде віддавати військовополонених моряків Україні.

Пєсков

Кремль не збирається міняти позицію щодо можливості звільнення 24-х українських моряків: вони залишаться під вартою, попри рішення Міжнародного трибуналу ООН з морського права на користь України.

Він наполягає, що стосовно українців має завершитися слідство «у зв’язку з порушенням закону про кордон» і відбутися суд.

25 травня Міжнародний трибунал з морського права задовольнив позов України та зобовязав віддати Україні військовополонених моряків України.

Україна очікує, що Росія виконає рішення Трибунала. В українському МЗС наголошують, що Росія порушила основний принцип імунітету військових кораблів, гарантований Конвенцією Міжнародного права.

Адже судна «Бердянськ», «Нікополь» та «Яни Капу» затримали в територіальних водах України. Але дії Росії в будь-якому випадку порушували б Конвенцію, навіть якщо б йшлося про територіальні води Росії — військові кораблі та їхні екіпажі не можуть бути заарештовані силовиками іноземних держав та піддані юрисдикції іноземних судів. Також українська сторона наголошує на тому, що Росія позбавила Україну кораблів, що використовуються для підтримки національної оборони.

Про Донбас. Новини читайте в розділі #Окупація на Соцпорталі.

Комментарии