Поиск

Пісню київського гурту в РФ назвали екстремістською

Пісню київського ска-панк гурту "Діти великого міста", в якій досить складно знайти ознаки екстремізму, було внесено до переліку Міністерства юстиції РФ.

Це в ході моніторингу списку екстремістських матеріалів виявила російська правозахисна організація РосКомСвобода.

Як зазначається, рішенням Кунцевського районного суду міста Москви від 29.01.2018 р/ була визнана екстремістською пісня «Солдати вуличних боїв».

- Цей випадок ще раз доводить, що російські суди не приймають до уваги контекст аудіо- та текстових матеріалів музичних і художніх творів, мабуть, реагуючи лише на озвучені виконавцем слова, поняття, візуальні образи, які осмислювати їм ніколи. Пісня не включає в себе нічого екстремістського, вона скоріше є панк-баладою, що розповідає про міські субкультурах і небезпеки, з якими вони стикаються, але ніякого розпалювання міжнаціональної, соціальної або будь-якої іншої ворожнечі там не міститься, так само як і закликів до здійснення екстремістської діяльності, до масових заворушеннями і іншим протиправним діям, йдеться в повідомлення організації.

До того ж сказано, що випадок з «Солдатами вуличних боїв» примітний ще тим, що в список екстремістських вона потрапила під «неофіційними» назвою, а також за авторством групи, якої де-факто вже не існує.

- Група дійсно раніше починала як акустичного проекту «Фураж», але зараз грає під назвою «Діти великого міста». На нашу думку, тут виникає невеликий юридичний казус - заборонена безпосередньо пісня «Панки, фанати і скіни», безпосередньо групи «Фураж», проте заборони тієї ж пісні, але під іншою назвою на даний момент немає. Ми звернулися за коментарем до юриста і правозахисника Владиславу Юсупову, і він роз'яснив, що російське право завжди діє згідно «букві закону» в самому прямому сенсі цього слова. Тобто в даному випадку екстремістської є пісня «Панки, фанати і скіни», але не «Солдати вуличних боїв». Тому якщо влада почне переслідувати за розміщення у ВКонтакте даної пісні, які залучаються до відповідальності користувачі можуть поборотися в суді з великою ймовірністю виграшу, - повідомляє РосКомСвбодоба.

Як повідомляв Соцпортал, український гурт записав сатиричну пісню про є-декларації.

Комментарии