Пошук

Пірати захопили біля берегів Камеруну вісьмох українських моряків - ЗМІ

У територіальних водах африканського Камеруну пірати захопили частину екіпажу двох суден. За повідомленнями ЗМІ, серед захоплених вісім українців. До нападу, ймовірно, причетні нігерійські пірати

Про це повідомляє сайт телеканалу France24 із посиланням на Agence France-Presse.

Посадовець у камерунському порті Дуала повідомив, що викрали 17 китайців та українців.

Цю інформацію підтвердив представник безпекових сил Камеруну на правах анонімності.

Про викрадення стало відомо з джерел камерунських Військово-морських сил і порту Дуала, але спочатку точна кількість захоплених моряків та їхнє громадянство не були відомі.

Джерело військово-морського флоту Камеруну заявило, що викрадачами «імовірно, є нігерійські пірати», додавши, що місцева Служба безпеки розпочала пошук судна.

Захоплення 17 моряків вже підтвердили у Міжнародному морському бюро (IMB) у Малайзії. За словами голови бюро Ноеля Чунга, одне із суден - багатофункціональний корабель під прапором Антигуа і Барбуди, що належить німецькому власнику. На ньому перебувало 12 членів екіпажу європейського та азіатського походження, з яких восьмеро було викрадено. З іншого судна - суховантажу під ліберійським прапором із грецьким власником - було викрадено 9 моряків, кожен з яких був азіатського походження.

Викрадення 8 членів екіпажу з судна "Мармалайта" підтвердив його власник - компанія MarConsult Schiffahrt. Національність викрадених членів екіпажу у повідомленні не вказується.

Міністерство закордонних справ України підтверджує піратське захоплення українських моряків біля берегів Африки. "Консульська служба у взаємодії з зацікавленими суб'єктами вживає заходів для звільнення захопленого піратами українського моряка", - зазначив у п'ятницю спікер департаменту консульської служби МЗС Василь Кирилич.

Про захоплення трьох російських громадян під час атаки на судно "Мармалайта" під прапором Антигуа і Барбуди заявили і у російському МЗС. Про те, чи могли ці моряки мати одночасно й українські паспорти, у повідомленні не йдеться.

За оцінкою IMB, Гвінейська затока, у якій відбулися напади, в останні роки стала "найгіршим з точки зору піратства місцем на Землі". Так, у 2018 році кількість подібних атак у затоці подвоїлася у порівнянні із попереднім роком. З 75 моряків, що були захоплені з початку року, 62 опинилися в руках піратів саме у Гвінейській затоці. На неї зараз припадає 73 відсотка викрадень людей та 92 відсотка захоплень у заручники по всьому світу. Особливо це стосується узбережжя Нігерії, Гвінеї, Того, Беніну та Камеруну.

Про кримінальні новини з усього світу читайте в розділі #Соціалка на Соцпорталі.

Комментарии