Пошук

Під МВС прибрали іграшки, залишені в ході акції через загибель хлопчика

3 червня після повідомлення про смерть 5-річного хлопчика, який отримав вогнепальне поранення у голову, під будівлею МВС було проведено акцію.

Попередньо, у нього влучили двоє місцевих поліцейських, які напідпитку вирішили постріляти по бляшанках біля дому дитини у Переяславі-Хмельницькому. Учасники акції вимагали чесного розслідування. Лунали також гасла про відставку міністра МВС Арсена Авакова. Біля будівлі залишили іграшки, квіти на написали біля входу "Вбивці". Однак вже зранку надпис замалювали, а іграшки прибрали. Про це на своїй сторінці в Facebook пише активістка Восток-SOS Олександра Дворецька.
Ще вчора під МВС були іграшки, свічки та квіти, а ще напис - «вбивці». Сьогодні вже для того, щоб керівництву було комфортно йти на роботу і їм нічого не нагадало про вбивство їх колегами 5-річної дитини все прибрали і навіть зафарбували напис. Не пройшло і 12 годин, а батьки ще не поховали маленького Кирила, - пише вона.

Як відомо, у зв'язку з трагедією у відставку подав начальник Головного управління Національної поліції в Київській області Дмитро Ценов. Також відсторонено керівників Переяслав-Хмельницького відділу поліції. Однак офіційної реакції від Арсена Авакова досі немає.

На цьому фоні у мережі згадують справу Ігоря Індила та відсутність люстрації, вбивство Катерини Гандзюк та інші. Крім цього, останні роки означились сплеском вуличного насилля, де одними з основних учасників стали Національний корпус/Національні дружини, афільовані з полком "Азов", який за часів Авакова увійшов до складу МВС та отримав значні ресурси. Про це свідчить моніторинг ультраправого насильства, який опублікував "Інститут Республіка" за сприяння Rosa Luxemburg Stiftung в Україні. Відповідно до нього, лише з жовтня 2018 року зафіксовано майже 100 випадків насильницьких чи конфронтаційних дій, у 24 з яких приймали участь Нацкорпус чи Нацдружини.

Останні новини: головні події дня читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.

Комментарии