Поиск

Першого травня в Кривому Розі робітники вимагатимуть зарплати в 1000 євро

​ Замість відпочинку криворізькі робітники вийдуть 1 травня на протест з вимогою платити їм зарплату в 1000 євро

Під час заходу працівники розкажуть про підготовку страйку на “АрселорМіттал” та інших підприємствах, а також про важливість міжнародної солідарності в протистоянні великим корпораціям. Організатором виступає Незалежна профспілка гірників України, повідомляє ГО “Соціальний рух”.

Збір оголошено о 10.00 біля Квіткового годинника (м.Кривий Ріг, пр-т Металургів).

Як свідчить історія, зростання добробуту залежить не від депутатів, а від рішучості робітників! Це розуміють страйкуючі профспілки у Франції чи Німеччині. Це розуміють металурги й шахтарі Кривого Рогу, які виходять на акцію до Дня солідарності з гаслом підвищення зарплат до 1000 євро. Ця вимога дуже скромна за європейськими мірками, але здається неприйнятною олігархам. Нехай багатолюдний голос заглушить тих, хто пропонує терпіти бідність. Проведіть вихідний з користю, аби не було соромно за все життя!, – закликають організатори.

Основними вимогами гірників є: зарплата у 1000 євро та безпека праці, доступні тарифи, освіта й медицина, протидія виведенню податків у офшори.

Сергій БАРАБАШУК, голова ППО НПГУ ПрАТ «Суха Балка»:

1 травня 1886 року американські робітники організували страйк, висунувши вимогу 8-годинного робочого дня. Страйк і супутня демонстрація закінчилися кровопролитним зіткненням з поліцією. У липні 1889 року Паризький конгрес II Інтернаціоналу в пам'ять про виступ робітників Чикаго прийняв рішення про проведення 1 травня щорічних демонстрацій. Вперше день міжнародної солідарності трудящих був відзначений в 1890 році в Австро-Угорщині, Бельгії, Німеччині, Данії, Іспанії, Італії, США, Норвегії, Франції, Швеції і деяких інших країнах. У 2017 році Кривий Ріг зустрів 1 травня з вимогами підняти зарплату трудящим. Наступним кроком стала хвиля протестів на підприємствах регіону. Цього року ми зустрінемо 1 травня також акцією з метою привернути увагу до проблеми недостатньої оплати праці та наголосимо на тому, що українські робітники не повинні виїджати за кордон на заробітки. Тому ми вимагаємо 1000 євро тут і зараз!

Алла ЛАТНЕР, активістка ППО НПГУ ПАТ «КРИВБАСЗАЛІЗРУДКОМ»:

1 травня ми виходимо за себе і наше майбутнє. За наші права ніхто крім нас не боротиметься. Жінкам на шахтах платять менші зарплати, незважаючи на важкі умови праці, була скасована можливість пільгового виходу на пенсію. І такий стан вважають нормою. Це неправильно й саме тому ми виходимо на Першотравень!

Микола МОРЯКОВ, активіст ППО НПГУ ПАТ «АрселорМіттал»:

Головна мотивація участі в акції 1 травня – показати солідарність працівників, які об'єдналися у вимозі підвищення безпеки праці та гідної зарплати в продовження нашої кампанії. Представники профспілок готові брати участь у переговорах щодо ситуації на підприємстві (черговий такий захід мав місце 24 квітня у парламентському комітеті з питань соціальної політики). Якщо результат нас влаштує, то Першотравень буде демонстрацією, якщо ні – продовженням акції протесту.

Комментарии