Поиск

Перевірка декларацій має відбуватись автоматично

Повна перевірка НАЗК декларації чиновника, який підпадає під електронне декларування, має відбуватись в автоматичному, а не ручному режимі і не за чиїмось дзвінком.

На цьому наголосив народний депутат від «Батьківщини» Іван Крулько під час ефіру на каналі «112 Україна».

«Те, що відбувається зараз, це повна профанація, а ніяке не електронне декларування», – переконаний він.

Парламентар розповів про своє бачення процесу електронного декларування.

«Який сенс електронного декларування? У тому, що всі ми подали декларації, вони зайшли у базу, яка має зв’язок з усіма реєстрами, і там автоматично відбулась їх перевірка без втручання людини. І якщо в декларації є якісь нестиковки чи проблеми, людину перевіряють далі. Сьогодні ж здаємо електронні декларації, вони стать у публічному доступі, а потім НАЗК бере мало не голубину пошту, кожному голубу за лапку прив’язує листи і відправляє їх в усі реєстри, звідки отримує, чи не отримує відповіді», – пояснив Крулько.

Також, на його думку, органи, які мають займатись подоланням корупції, повинні працювати за відповідними законами з протидії корупції та роботи національного антикорупційного агентства, а не тому, що їх хтось попросив когось перевірити.

«У нас є закон з протидії корупції, за ним і дійте! Там ніде не написано, що НАЗК має реагувати, коли хтось звертається, як це відбувається зараз. Бо останнім часом органи з протидії корупції виглядають, як хлопчики чи дівчатка «за викликом», – критично резюмував Іван Крулько.

Комментарии