Поиск

Перевіряти добросовісність роботодавців хочуть без попередження

Державна служба України з питань праці пропонує вивести свою діяльність з-під дії Закону про державний нагляд за господарською діяльністю.

"Це спростить проведення перевірок на предмет дотримання трудового законодавства, зазначають активісти "Соціального руху". "Перевірка виконання роботодавцем своїх законних обов’язків щодо створення належних, безпечних і здорових умов праці своїм працівникам є основним напрямом під час здійснення інспекторами Держпраці заходів державного нагляду (контролю). Ефективність такого нагляду може бути забезпечено його раптовістю, можливістю, у разі загрози здоров’ю чи життю людини, зупинити виконання робіт, експлуатації устаткування підвищеної небезпеки", - підкреслюють у Держпраці .

За даними відомства, контролю за легальним використанням найманої праці перешкоджають: завчасне попереднє повідомлення про час відвідування підприємства, яке підлягає інспекції; перевірка обов’язково у присутності керівника або його заступника; перевірка у робочий час суб’єкта господарювання.

"Узаконення обмежень під час проведення перевірок у сфері дотримання законодавства з питань праці не дозволяє належно та своєчасно дотримуватись невід'ємного права людини, гарантованого статтею 43 Конституції України. Ціною послаблення регуляторних бар’єрів для суб’єктів господарювання ні в якому разі не може бути послаблення правової захищеності працівників та свавілля роботодавців щодо них", - стверджують у відомстві.

Як раніше повідомляв "Соціальний рух", комітет Верховної Ради підтримав законопроект Оксани Продан , що зменшує розмір штрафів за порушення трудового законодавства і робить їх сміхотворними. Отже, нелегальна зайнятість та нехтування правами працівників за таких умов тільки посилюватимуться.

Комментарии