Поиск

Пенсії в Україні будуть нараховуватися автоматом

Новація почне діяти з 31 грудня поточного року

Найближчим часом українцям будуть нараховувати пенсію автоматично. А вирахувати суму виплат можна буде в онлайн-режимі. Про це повідомляє Урядовий кур'єр.

З 31 грудня 2019 року більшість адміністративних послуг надаватимуться в е-форматі. До них також відноситься і пенсійне забезпечення. У зв'язку з цим найближчим часом розпочне свою роботу "Пенсійний калькулятор", де ви зможете автоматично вирахувати розмір своїх виплат.

А з червня 2020 року в Україні буде введено наступні зміни:

  • механізм автоматичного, без особистого звернення особи, призначень пенсій по досягненні визначеного пенсійного віку;
  • обов'язкова професійна накопичувальна пенсійна реформа для працівників, зайнятих на роботах з шкідливими та важкими умовами праці.

Довідка:

У 2017 році в Україні була прийнята пенсійна реформа. Вона "осучаснила" виплати нинішнім пенсіонерам, але різко підняла необхідний страховий стаж з 15 до 25 років. У 2028 року для отримання пенсії в 60 років необхідно буде мати 35 років стажу. Якщо він буде в проміжку між 25 і 35 роками, то на пенсію людина вийде в 63. А між 15 і 25 - в 65 років. При стажі менше 15 років можна буде розраховувати лише на соцдопомогу, яка буде не більше прожиткового мінімуму.

Всі новини про пенсії в Україні читайте в розділі #Соціалка на Соцпорталі.

Комментарии