Поиск

Печерський суд дозволив засудження Азарова

Печерський суд Києва дозволив ГПУ розпочати процедуру заочного засудження екс-прем'єра України Миколи Азарова, йдеться в постанові судді Христини Гладун.

Спеціальне досудове розслідування стосується приватизації Укртелекому. Постанову прийнято 31 травня, опубліковано 13 липня, передає УНІАН.

Екс-прем’єру інкримінують привласнення, розтрату або заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем. (ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України).

12 жовтня 2010 на посаді глави уряду Азаров підписав розпорядження Кабміну про продаж пакета акцій Укртелекому. Після чого Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації було виділено 220 млн гривень, що спричинило за собою необґрунтовані витрати державного бюджету на створення телекомунікаційної мережі спеціального призначення.

Також у постанові зазначається, що 6 лютого 2015 ГПУ надіслала клопотання до Росії про взяття під варту підозрюваного до отримання клопотання про видачу. Російська Генпрокуратура 9 лютого 2016 року заявила про відмову. У зв'язку з цим Генеральна прокуратура України 22 травня 2017 попросила суд дозволити заочне розслідування.

Як повідомляв Соцпортал, Янукович заявив, що він невинний і проситиме захисту в Євросуді.

Комментарии