Поиск

Парубій: Країни Балто-Чорноморського регіону мають створити союз для координації зусиль у протидії агресії Росії

Країни Балто-Чорноморського регіону мають створити союз для координації зусиль у протидії агресії Росії та посилення власної безпеки. Таку думку висловив Андрій Парубій, Голова Верховної Ради України під час виступу на 10-му Київському безпековому форумі, організованому Фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну».

«Я впевнений, що ми повинні у своїх країнах, на своєму рівні шукати формат і розуміння цього більш тісного Балто-Чорноморського союзу, який допоможе у відбитті агресії і відновленні безпеки не тільки України, а всього вільного світу», - заявив він.

Спікер українського парламенту наголосив, що безпека має не лише мілітарний вимір, але дуже важлива й інформаційна, економічна, енергетична та гуманітарна безпека. За його словами, війна для України почалася не 3 роки тому, а набагато раніше – коли Москва розпочала тиск на Київ через сферу економічну, енергетичну і навіть церковну.

«І в 2014 році російські війська вторглись не лише на територію України, це була агресія проти всього вільного світу, проти всього євроатлантичного співтовариства. Україна просто опинилася на передовій цієї боротьби. Але без розуміння, що загроза від Путіна є глобальною, світ не зможе дати адекватні відповіді на неї», - вважає Андрій Парубій.

Він наголосив, що Україна – важлива ціль Путіна, але вона далеко не остання. Його основна мета- відновити вплив на весь геополітичний простір, який контролював Кремль у радянські часи.

«Тому я виступив з ініціативою шукати формат більш тісного союзу тих країн, які розуміють загрозу Путіна. Це і країни Балтії, і наші побратими з Румунії, з Польщі та Грузії. Я впевнений що наш більш тісний союз - чи на рівні парламентському, чи на рівні урядовому, не має значення – допоможе впливати на позицію всього євроатлантичного простору», - сказав Голова Верховної Ради.

Комментарии