Поиск

Ось звідки дим. Під Києвом триває гасіння пожежі на торфовищі

В Обухівському районі триває гасіння пожежі на торфовищі площею 1,4 га.

Наразі в селі Романків, що в Обухівському районі, горить понад 1,4 га торфовищ, гасіння продовжується.

Через погодні умови та велику площузагоряння спостерігається погіршення повітря у Голосіївському районі м.Києва.

На місце направлено «Київський лабораторний центр МОЗ України» талабораторію КАРС «Київська служба порятунку» для проведення замірів.

Поради, що робити у випадках задимленості:

  • обмежити перебування на відкритому повітрі. Дітям і вагітним жінкамслід відмовитися від тривалих прогулянок;
  • тримати вікна зачиненими, особливо вночі і рано вранці. Привідкритті вікон завішувати кватирки зволоженою тканиною і періодично їїзмінювати;
  • ввімкнути системи кондиціонування та очищення повітря;
  • проводити вологе прибирання, корисно поставити ємності з водою, щоб підвищити вологість повітря;
  • збільшити споживання рідини до 2-3 літрів на день для дорослих. Для відшкодування втрати солей та мікроелементів рекомендується питипідсолену і мінеральну лужну воду, молочно-кислі напої (знежиренемолоко, молочну сироватку), соки, мінералізовані напої, киснево-білковікоктейлі;
  • не гуляти під дощем, а якщо потрапили під дощ – за першої можливостіприйняти душ.

Якщо у вас з’явилася задишка, кашель або безсоння, необхідно звернутисядо лікаря.

Як повідомлялося раніше, Україну накрила хмара чадного газу.

За даними онлайн-карти ресурсу Windy на 10:00 21 жовтня його концентрація над нашою країною рекордна і поступається тільки Китаю.

Ось звідки дим. Під Києвом триває гасіння пожежі на торфовищі

Темними фрагментами позначаються райони з підвищеним рівнем вмісту газу в атмосфері. Судячи з неї, найгірше справи в центральній і східній Україні.

Серед міст з підвищеним рівнем чадного газу також: Київ, Біла Церква, Чернігів, Суми, Ніжин, Прилуки, Лубни, Полтава, Кременчук, П'ятихатки, Кривий Ріг, Дніпро, Харків, Слобожанське, Лозова, Краматорск.Етот газ, нагадаємо, не має ні кольору, ні запаху. При великий його концентрації в повітрі може розболітися голова. Зазвичай отруєння чадним газом відбувається в приміщеннях, тому перша рекомендація - вийти на свіже повітря. Далі - випити гарячий солодкий чай або каву.

Ось звідки дим. Під Києвом триває гасіння пожежі на торфовищі

Фахівці кажуть, що причина - масове спалювання листя. Але це не схоже на правду через географію хмари. З цієї ж причини навряд чи справа в автомобільних вихлопах.

Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що уряд не має в своєму розпорядженні офіційних даних про аномальний забрудненні повітря в Києві.

Ось звідки дим. Під Києвом триває гасіння пожежі на торфовищі

- Попередньо, мені доповіли, що, за офіційними даними, у нас в повітрі нічого аномального не спостерігається. Якість повітря знаходиться в межах допустимої концентрації. Але з урахуванням того, що інформація з'явилася, ми розбираємося і найближчим часом вийдемо з окремою комунікацією, - Гончарук

Як повідомлялося раніше, вже кілька днів в Києві фіксують високий рівень забруднення повітря.

Ось звідки дим. Під Києвом триває гасіння пожежі на торфовищі

  • Так, ще 15 жовтня в додатку SaveEcoBot індекс якості повітря в Києві наближався до негативних позначок відразу в декількох районах, включаючи Оболонь і Троєщину. А вже через добу тризначні цифри, які свідчать про небезпечне для дихання рівні забруднення дрібнодисперсного пилом.
  • У суботу, 19 жовтня, ресурс AirVisual показав загальний індекс забруднення в столиці понад 160 одиниць при нормі від нуля до 50. При таких показниках рекомендовано виходити на вулицю в захисній масці, закривати вікна будинку і по можливості уникати фізичної активності на відкритому повітрі.
  • До ранку 21 жовтня ситуація в Києві лише погіршилася: максимальні позначки забруднення о 9:00 понеділка, за даними SaveEcoBot, досягали 186 пунктів (район Майдану Незалежності), 183-184 (вулиці Регенераторна і Урлівська на лівому березі), 169 (проспект Науки).

Всі київські новини в розділі #Київград на Соцпорталі

Комментарии