Поиск

Організатори Олімпіади показали медалі з смартфонів

Дизайн розробив Дзюн'іті Каванісі

Організатори літніх Олімпійських ігор в Токіо в 2020 році представили дизайн медалей, які були виготовлені з перероблених смартфонів і ноутбуків. Розробкою концепту займався японський дизайнер Дзюн'іті Каванісі. Про це повідомляє The Verge

Він виграв конкурс серед більш ніж 400 професійних дизайнерів і студентів. Всі медалі мають діаметр 85 мм, товщину 7,7 мм в найтоншій частині і 12,1 мм - в самій товстій.

Для виробництва кожної золотої медалі використовували більше 6 грамів золотого покриття з чистим сріблом всередині, медалі за друге місце виготовлені повністю з чистого срібла, а бронзові створені із застосуванням червоного латунного сплаву, що складається на 95% з міді і 5% з цинку.

Матеріали для виробництва медалей були отримані зі старих гаджетів. У квітні 2017 року оргкомітет Олімпіади запустив дворічну кампанію зі збору електронних пристроїв для отримання необхідних металів. За цей час мешканці країни здали на утилізацію приблизно 78 895 тонн гаджетів, з яких 6,21 мільйона мобільних телефонів. В результаті вдалося отримати 32 кг золота, 3500 кг срібла і 2200 кг бронзи.

Комплект медалей прикрасили зображенням давньогрецької богині Ніки і традиційним японським візерунком ітімацу. Кожен екземпляр буде містити символ Олімпіади в вигляді п'яти об'єднаних кілець. Загальна вага медалі складе 550 грам.

Нагадаємо, що на початку року в Японії запустили проект зі збору старої техніки і схем електронних пристроїв.

Про високі технології і підкорення космосу читайте в розділі #Х-Files на Соцпорталі.

Комментарии