Поиск

Позитивний погляд на життя може бути психологічним фактором, що допомагає людям боротися зі стресом і спокійно відпочивати

Вчені з Іллінойського університету в Урбані-Шампейн з'ясували, що оптимісти мають менше проблем зі сном, ніж песимісти. У дослідженні взяли участь більше 3500 осіб у віці від 32 років до 51 року. Щоб визначити рівні оптимізму добровольців, їх попросили оцінити за п'ятибальною шкалою, наскільки вони згодні з позитивними твердженнями (наприклад, "Я завжди з оптимізмом дивлюся в майбутнє") і з негативно сформульованими пропозиціями (наприклад, "Навряд чи мої справи підуть добре").

Щоб оцінити якість сну добровольців, фахівці також провели опитування - на початку дослідження і через п'ять років. Учасників попросили розповісти про середню тривалість і загальну якість їхнього сну протягом місяця, що передує опитуванню. Також вчені запитували про симптоми безсоння, труднощі з засинанням і про те, скільки годин фактично спали учасники щоночі .Крім того, двічі на рік по три дні поспіль добровольці носили датчики активності. Дані про тривалість сну і його порушеннях відстежувалися протягом двох ночей в будні дні і однієї - у вихідні. Зіставивши всі отримані дані, команда виявила, що чим вище був рівень оптимізму в учасників, тим вище була і ймовірність того, що вони не відчувають проблем зі сном. Статистичний аналіз показав, що з кожним збільшенням показника, відомого як стандартне відхилення (в "балах оптимізму"), шанси на якісний сон підвищувалися на 78%.

Крім того, люди з більш високим рівнем оптимізму частіше повідомляли про те, що вони висипалися після шести-дев'яти годин сну.

Відзначається, що ці дані були отримані з коригуванням на широкий спектр змінних, включаючи соціально-демографічні характеристики, стан здоров'я і симптоми депресії. Автори роботи нагадують, що постійний недосип підвищує ризик виникнення багатьох хронічних захворювань.

"Відсутність здорового сну є проблемою громадської охорони здоров'я, так як погана якість сну пов'язано з безліччю проблем зі здоров'ям, включаючи підвищений ризик ожиріння, гіпертонії і смертності від усіх причин", - нагадує глава наукової групи професор Росальба Ернандес (Rosalba Hernandez).

Автори роботи відзначили, що механізми, за допомогою яких оптимізм впливає на якість і тривалість сну, поки точно не відомі.Однак фахівці припускають, що позитивний погляд на життя може бути психологічним фактором, що допомагає людям боротися зі стресом і спокійно відпочивати. Зокрема, пояснення може полягати в тому, що оптимісти частіше роблять активні спроби вирішити свої проблеми і більш позитивно інтерпретують стресові події. Таким чином, у них знижується занепокоєння і їх відвідує менше негативних думок перед сном (а саме в цей час багато людей обмірковують події тижня, що минув і будують плани).

Про секрети здоров'я і молодості читайте в розділі #LifeStyle на Соцпорталі

Комментарии