Поиск

Опоблок і НФ нас продали МВФ. У Києві протестували проти нового Трудового кодексу

15 березня соціальні активісти та профспілковці виступили проти ухвалення проекту нового Трудового кодексу.

Як повідомляє «Соціальний рух», під стіни парламентського комітету з соціальної політики принесли граблі з написом «Трудовий кодекс 1658» як символ того, що влада повторює помилки попередників. Активісти розгорнули плакати «Опоблок + НФ = 12 годин праці», «Трудовий кодекс ріже права», «ВР, лінь працювати? Не заважайте іншим», «Наступний крок – дитяча праця?» та ін.

«Комітет ВР ухвалює до другого читання Трудовий кодекс (проект №1658). Пояснюючи це новими вимогами МВФ, соратники Яценюка і Януковича зуміли зробити неможливе – погіршили і без того поганий проект», – заявили протестувальники. Також акцію підтримали учасники трудових конфліктів на «Київпастрансі»та в Національній опері. Ці люди дійсно знають, навіщо профспілкам повноваження. Недобросовісні роботодавці і зараз можуть карати невдоволених працівників. Зокрема, на мітингу виступила Віра Корнілова – звільнена голова профспілки Нацопери. За її словами, нав’язування строкових договорів у сфері культури – це лише перший крок. Потім ця схема торкнеться лікарів та інших бюджетників. Проект ТК розширить правові підстави для нестійкої зайнятості.

Під час виступу представник «Соціального руху» Віталій Дудін наголосив, що незважаючи на усі політичні перипетії коаліція у Верховній Раді існує: коаліція роботодавців проти працівників. «За умов відсутності у парламенті сил, що виражають інтереси працюючих, приймати такий документ аморально», – вважає він. Активіст «Сціального руху» Володимир Чемерис, якому вдалось потрапити на засідання, зазначив, що атмосфера не сприяла конструктивному обговоренню: через тісне приміщення представників громадськості не допускали, а право виступу надали лише парламентарям.

За словами активістів «Соціального руху», засідання носило формальний характер. Ще вчора було оприлюднено перелік поправок, щодо яких у депутатів є консенсус. Документ було суттєво погіршено: обранці прямо прописали можливість подовжувати робочий день до 12 годин і надали право роботодавцям видавати акти, погоджуючи їх лише з найбільшою профспілкою.

«На жаль, протест не перешкодив засіданню комітету, тому лишається все менше шансів на збереження існуючих трудових прав. За два тижні парламент спробує ухвалити ТК у цілому. У цей період як ніколи актуально поширювати інформацію щодо проекту та готувати мобілізацію, яка загрожуватиме планам олігархів», – зауважили у «Соціальному русі».

Більше про недоліки нового ТК у статті: Гірше буває. Як доопрацювали Трудовий кодекс

Комментарии