Поиск

"Одна щаслива історія": на Дитячому віденському балу покажуть соціальний мюзикл

Прем’єра мюзиклу на соціальну тематику про романтичні стосунки дівчини та підлітка-інваліда відбудеться під час Дитячого віденського балу 14 квітня у Києві.

- Цією майже голлівудською історією ми прагнули показати, що мрії здійснюються, якщо дуже сильно бажати і вірити – це тим більше важливо, адже серед дебютантів нашого дитячого балу є діти з особливими потребами, тобто сюжет фактично відтворено у реальному житті, - зазначила організатор віденських балів в Україні Марина Ігнатуша.

Мюзикл написано спеціально до балу і поставлено коштом благодійників.

Його першими глядачами будуть діти-дебютанти Дитячого віденського балу. Цього року бал зібрав рекордну кількість дебютантів – близько 200 дітей, серед них є 12 вихованців київського Центру реабілітації дітей з інвалідністю.

Як зазначає директор Центру Олена Терещенко, діти з особливими потребами вже третій рік поспіль беруть участь у дитячому балі, вони готують хореографічні постановки і отримують серйозну мотивацію для розвитку, інтеграції у соціум. За словами О.Терещенко, минулорічні дебютанти-вихованці центру вже стали опановувати нові навички, професії, так одна з дебютанток стала відомим блогером, а інший дебютант встав з інвалідного візка, пробує себе у змаганнях геймерів.

За сюжетом мюзиклу історія про юнака і дівчину починається зі знайомства в Інтернеті, вони переписуються, уявляють один одного і домовляються зустрітися на віденському балі. Та коли герої врешті побачились, виявилося, що хлопець пересувається в інвалідному візку, але це не стало на заваді їх відносинам. Головні вокальні партії виконують переможці телевізійних пісенних шоу Аліна Башкіна та Кір Каплуновський- вони обидва є дебютантами дорослого віденського балу, який відбудеться в київській мерії напередодні дитячого – 13 квітня.

Також у постановці беруть участь діти-актори. Сценічні костюми для виконавців створив на безоплатній основі український бренд підліткового одягу ПАРА SOLO. Як наголосила дизайнер Лілія Кухарчук, ці 10 костюмів відображають тенденції сучасної підліткової моди та бунтарський дух героїв мюзиклу, поєднання, здавалось би несумісних речей – грубих кросівок зі святковим платтям та зовсім дитячим бантом.

- Ми мусимо навчитись слухати наших дітей, навчатись у них терпінню та спілкуватись, допомагати їм справлятись з викликами, стресами, вчити впевненості в собі, своїх силах, і так, це дуже актуально для дітей з особливими потребами, вони не повинні відчувати себе поза увагою суспільства, а терапія модою у цьому психологічному аспекті є дуже ефективною, - вважає Л.Кухарчук.

Вона додала, що за 20 років існування бренду підліткового одягу ПАРА SOLO дизайнери робили модні покази і для важкохворих діток, яким це допомагало долати хвороби, і використовували модні покази в якості психологічної терапії проти булінгу серед підлітків, що дозволяло дітям впоратись зі стресами, неприйняттям себе, заниженою самооцінкою тощо.

Загальна вартість створення мюзиклу становить близько 500 тис. грн.

Довідка:

Ідея проведення віденських балів у форматі для дітей належить організаторам з України, вона схвально сприйнята віденським бальним комітетом і вже кілька років поспіль шириться світом. У Києві Дитячий віденський бал організовується третій рік – незмінно він проводиться у Колонній залі КМДА. Учасники балу: діти-переможці міжнародних конкурсів, діти відомих особистостей, політиків, бізнесменів, а також – діти з особливими потребами.

Напередодні, 13 квітня там же відбудеться Благодійний віденський бал (формат для дорослих гостей та дебютантів), під час якого збиратимуть кошти на програми столичного Центру реабілітації дітей з інвалідністю. Загалом за три роки на благодійні цілі під час віденських балів в Україні зібрано майже 2 млн грн.

Під час дитячого балу дебютанти покажуть вміння танцювати вальс, полонез, а також композиції на сюжети відомих казок про Білосніжку, Аладіна, Рапунцель та інших – у стилі реггі, джайв, чарльстон, тарантела. Уроки етикету викладає дітям відома експерт Наталія Адаменко.

Цьогоріч до занять хореографією з відомими тренерами Оленою Балджи та Андрієм Диким організатори додали курс уроків у медіашколі, де популярні блогери, теле- та радіоведучі вчили дебютантів створювати влоги, фоторепортажі та ін. Підготовка відбувається у міжнародному творчо-спортивному центрі розвитку дітей Indigo Education.

Всі новини шоу бізнесу читайте в розділі #LifeStyle на Соцпорталі.

Комментарии