Поиск

Очищення промислових стічних вод. Досвід компанії «Люстдорф»

Очищення промислових стічних вод. Досвід компанії «Люстдорф»

Очищення промислових стічних вод – надактуальна на сьогоднішній день тема. Стан водойм і підземних вод в Україні досяг катастрофічної позначки: більше 60% води в Україні визнано непридатною для пиття. За статистикою Державного агентства водних ресурсів України, загальний обсяг скидання забруднених стічних вод становить 952 млн м3.

Ситуація критична, але все ж її можна вирішити: промислові підприємства перед тим, як відправити відпрацьовану воду у водойми, повинні її очищати. Так роблять у Європі, і це стандартна практика для всіх розвинених країн, які дбають про екологію. На жаль, в Україні це поки ще далеко не норма, адже в очистку потрібно вкладати значні ресурси.

Компанія «Люстдорф», яка є одним із лідерів українського молочного виробництва, першою створила очисні споруди поряд з підприємством в м.Іллінці (Вінницька обл.). Ці станції за добу очищають два мільйони літрів води, що за обсягом можна порівняти з 5-ма наповненими шкільними басейнами.

У створення проекту було інвестовано 6,5 млн доларів, а його реалізація тривала протягом шести років. До роботи залучалися кращі європейські фахівці з питань технології очищення стічних вод. Розробку технології та постачання обладнання здійснювала компанія з Німеччини Hager Elsasser Gmbl. А безпосередньо самим запуском займалася польська компанія WaWaTech.

Очищення промислових стічних вод. Досвід компанії «Люстдорф»

Площа очисного комплексу становить 7,3 тис. м², а завдяки автоматизації багатьох процесів, для стабільної роботи споруд задіяно лише 8 співробітників. Результат такої переробки – це очищена вода, яка відправляється у водойми, біогаз, що забезпечує власні потреби очисних споруд та мінеральні добрива. Обсяг отриманого біогазу становить близько 1,2 тис. м3 на день, а мінеральних добрив – 2-3 м3. І як доводять лабораторні дослідження, стічні води, що пройшли процес очищення, виявляються чистішими, ніж самі природні водойми, куди вони надходять!

Один із власників компанії «Люстдорф» Олег Васильєв прокоментував: «Впровадження подібних очисних споруд має стати пріоритетом для всіх промислових підприємств України без винятку. У будь-якій європейській країні це давно стало нормою, оскільки жити лише сьогоднішнім днем не можна. Як лідери українського виробництва, ми відчуваємо свою відповідальність і обов'язок дотримуватися європейських стандартів та впроваджувати їх в Україні. Ми розуміємо необхідність збереження екології для майбутніх поколінь. І закликаємо українські підприємства почати будувати власні очисні споруди. Ми з радістю поділимось досвідом, саме тому запрошуємо всіх зацікавлених до нас – подивитись на власні очі, як усе працює».

Очищення промислових стічних вод. Досвід компанії «Люстдорф»

Соцпортал розпитав працівників «Люстдорфу» про роботу заводу:

  • Що було до того, як були споруджені очисні споруди?
- Раніше всі стоки і брудні води, отримані в процесі виробництва молока, а саме під час миття молоковозів чи заводських систем, відправляли на міські стоки. У нас була домовленість з містом – і все йшло туди. Втім, розуміючи свою відповідальність перед суспільством за навколишнє середовище, ми прийняли рішення побудувати власні очисні споруди.
По-перше, міські стоки не могли впоратися з об’ємами. По-друге, вони не давали якісної очистки води, що погано впливало на екологію. Перед початком будівництва власних очисних систем еколог разом з власником компанії відвідували європейські молокозаводи, аби зрозуміти, як це працює закордоном.
Після вивчення цього питання в Європі – ми запросили підрядників з Німеччини та Польщі. Чому не взяли українські компанії? У нас немає потрібних спеціалістів, які знають, вміють і розробляють подібні проекти. Після цього шість років тривало будівництво, налаштування та запуск очисних споруд. В результаті – сьогодні ми можемо презентувати цей проєкт, - Олександр Юрчак, керівник очисних споруд “Люстдорф”

Очищення промислових стічних вод. Досвід компанії «Люстдорф»

  • Як ви поводитесь з упаковкою типу TetraPak? Переробляєте її?
- Для нас дуже важлива переробка. Так само, як і для нашого європейського партнера, компанії TetraPak, у якого ми купуємо упаковку для продукцїї. Ми турбуємося про екологію, тому в нас є спеціальні пункти, де ми все це і переробляємо. До речі, з переробленої упаковки видавництва вже навіть створюють книжки, - Наталія Веремчук, директорка з маркетингу «Люстдорф»
  • Звідки берете молоко? Купуєте у населення?
- Ми не купуємо молоко у населення. Чому? Воно не відповідає тим нормам і стандартам, що потрібні при виробництві молока. Тому ми вже достатньо давно співпрацюємо з фермерськими господарствами, у яких і купуємо молоко. Зараз співпрацюємо з більш ніж 30-ма українськими господарствами, - Любов Поліщук, головний технолог Люстдорф.

Очищення промислових стічних вод. Досвід компанії «Люстдорф»

Про останні досягнення в світі науки і техніки читайте в розділі #Х-Files на Соцпорталі.

Комментарии