Поиск

Облгази Фірташа оштрафували на 278 мільйонів гривень

Анитмонопольний комітет оштрафував 16 облгазів группи РГК («Регіональна газова компанія» ) Дмитра Фірташа на 278 мільйонів гривень за неправомірні донарахування побутовим споживачам об'ємів використаного природного газу та зобов’язав зробити перерахунок за минулий рік.

Облгази Фірташа оштрафували на 278 мільйонів гривень

Про це повідомляє УНІАН.

Комітет встановив, що: групи "Київоблгаз", "Вінницягаз", "Волиньгаз", "Львівгаз", "Запоріжгаз", "Харківгаз", "Хмельницькгаз", "Рівнегаз", "Сумигаз", "Чернівцігаз", "Чернігівгаз", "Закарпатгаз", "Дніпропетровськгаз", "Житомиргаз", "Миколаївгаз", "Івано-Франківськгаз" в період з грудня 2015 року по серпень 2019 року займали монопольне становище на ринках комплексної послуги з розподілу та постачання природного газу побутовим споживачам в межах відповідних територій.

Антимонопольний комітет також встановив, що вищевказані компанії з жовтня 2018 по серпень 2019 року при здійсненні комерційних розрахунків донараховували об’єми використаного побутовими споживачами природного газу понад обсяги, визначені лічильниками, тобто, зловживали своїм монопольним становищем на зазначеному ринку. Найбільші штрафи отримали «Дніпропетровськгаз» - 34 млн грн, «Харківгаз» - 33 млн грн.

АМКУ зобов'язав облгази здійснити перерахунок побутовим споживачам у частині визначення фактичного обсягу споживання (розподілу) природного газу по об'єкту побутового споживача на підставі даних лічильника газу, починаючи з жовтня 2018 року. У свою чергу РГК вважає рішення АМКУ необгрунтованим і збирається оскаржити його в суді.

- РГК розцінює такі дії АМКУ як кричущий прояв тиску чиновників на бізнес. Рішення АМКУ завдає шкоди всій газовій галузі і робить неможливим введення європейських правил функціонування газового ринку, отже буде оскаржено в законному порядку, - йдеться у заяві.

Всі новини економіки України читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі. Читайте також:

Комментарии