Поиск

Нові Вали: столичний Поділ стане більш публічним

Архітектори та дизайнери представили проект реконструкції Верхнього і Нижнього Валів у Подільському районі Києва

Головне - зробити район зручним для пішоходів та велосепедистів повідомляє команда архітекторір та дизайнерів “Агенти змін” на сторінці у Facebook.

Як пояснюють ситуацію “Агенти”, нині на Верхньому та Нижньому Валах: запарковані тротуари, підземні переходи, відсутня велодоріжка, автівки стоять в постійних заторах, разом з якими і громадський транспорт.

“На Валах варто розширити публічний простір, бо зараз тротуари не відповідають кількості пішоходів та активності в перших поверхах. По вузьких тротуарах складно ходити, адже доводиться постійно оминати хаотичну торгівлю та літні майданчики. До того ж уздовдж тротуарів практично відсутні дерева, тому в спеку там досить некомфортно”, – вважають архітектори.

Що пропонують?

“Ми зробили Верхній Вал пішохідним і перенесли на нього трамвай. Таким чином, трамвай рухатиметься окремо від автомобільного транспорту та не стоятиме регулярно разом з ним в корках. Вздовж трамвайних колій розташували двосторонню велодоріжку. Дві смуги транспорту перенесли на Нижній Вал, спростивши всі перехрестя та кількість конфліктів автівок з пішоходами”, – додають архітектори.

Остаточно рішення з реорганізації руху будуть ухвалювати після комплексного перегляду схеми мобільності на Подолі з урахуванням змін, які на неї чекають у майбутньому: будівництво розв’язки на Валах, зміна схеми руху через перекриття Контрактової площі, впровадження Концепції інтегрованого розвитку Подільського району.

“Ми пропонуємо розширити бульвар та об’єднати його з тротуаром Верхнього Валу. Так ми отримаємо єдину пішохідну зону, через яку іноді проїжджатимуть трамваї та велосипедисти. Перед першими активним поверхами з’явиться достатньо простору, щоб розмістити літні майданчики, а пішоходи зможуть без перетину автомобільних смуг пройти до бульвару”, – розповідають “Агенти змін”.

Одночасно митці пропонують створити чотири нові площі вздовж Верхнього Валу. Дві з них — Кожум’яцька та Житньоторзька — існували сотню років тому назад як місця для торгівлі. На перетині з Костянтинівською - площу, що дасть зручний пішохідний зв’язок між виходом зі станції метро та зупинками трамваю і автобусів, а також планують розширити спортивну площу на перетині з Межигірською вулицею.

На своїй сторінці у соціальній мережі "Агенти" уточнюють, що на свої проекти вони не витрачають кошти з міського бюджету, а реалізують їх виключно за рахунок добровольців та тих, кому не байдуже до простору української столиці.

Всі київські новини в розділі #Київград на Соцпорталі

Комментарии