Поиск

Нова панацея. Французи винайшли ще один антибіотик

Нові ліки протестували на мишах. Результат учених втішив.

Вчені Французького національного інституту охорони здоров'я та медичних досліджень, спільно з Університетом Ренна виявили, що один з токсинів золотистого стафілокока здатний знищувати інші бактерії. На його основі вони розробили антибіотик нового класу. Результати роботи опубліковані в журналі Plos Biology.

Нове сімейство названо пептидоміметиками; дві з двадцяти створених молекул виявилися ефективними у мишей з важким сепсисом і шкірною інфекцією, які були викликані резистентними бактеріями (золотистим стафілококом і синьогнійною паличкою). Важливо, що сам новий препарат не приводив до розвитку мікробної резистентності і не був токсичним ні для тканин і органів тварин, ні для клітин людини, на яких теж проводилися експерименти.

"Все почалося з фундаментального відкриття, зробленого в 2011 році. Ми зрозуміли, що токсин, який виробляється золотистим стафілококом і сприяє розвитку інфекції, також здатний вбивати інші бактерії, присутні в нашому організмі. Ми виявили молекулу з подвійними властивостями: вона була токсичною, але одночасно була антибіотиком. Ми подумали, що якщо розділити ці характеристики, можна буде створити новий антибіотик, що не токсичний для організму", - розповів директор Лабораторії бактеріальних регуляторних РНК і медицини в Ренні Брайс ФЕЛД.

Більше про медичну реформу в Україні в розділі #Соціалка на Соцпорталі.

Комментарии