Поиск

Нобелівську премію дали за вивчення адаптації клітин до кисню

Премію між собою розділило троє учених

У понеділок, 7 жовтня, в Стокгольмі оголосили нових володарів Нобелівської премії з медицини та фізіології. Ними стали три вчених - Вільям Келін, Пітер Реткліфф і Грегг Семенза, - які вивчили реакцію клітин на різні рівні кисню. Про це повідомляється на офіційній сторінці Нобелівської премії.

В описі до дослідження лауреатів йдеться, що сам кисень, як елемент був вивчений багато століть тому, а ось те, як клітини адаптуються до зміни його рівня, - досі досліджень не проводилось. Вчені ж визначили молекулярний механізм, який контролює активність генів при різних рівнях кисню, - відкриття повинне допомогти в боротьбі з анемією, онкологічними та іншими захворюваннями.

Вручати Нобелівську премію будуть протягом тижня: 8 жовтня оголосять лауреата з фізики, 9 жовтня - з хімії, 10 жовтня - з літератури. Володар Нобелівської премії миру стане відомий 11 жовтня.

У 2018 році розмір Нобелівської премії збільшили до 9 млн шведських крон (менше $ 1 млн). У цьому році сума залишиться такою ж. Церемонія нагородження лауреатів відбудеться традиційно в Стокгольмі 10 грудня. У цей день в 1896 році помер шведський підприємець і винахідник, засновник премії Альфред Нобель.

Про останні досягнення в світі науки і техніки читайте в розділі #Х-Files на Соцпорталі.

Комментарии