Поиск

Невтішний результат: українські студенти-медики показали поганий результат зі знання основ медицини

Середній бал українських студентів-медиків - 27%. Це вдвічі нижче, від показників студентів з інших країн.

Участь у міжнародному моніторинговому дослідженні якості медичної освіти взяли 6275 українських студентів з 19 медичних ЗВО. Це 88% усіх студентів 4 курсу спеціальності “Медицина”. У березні, 2019 року, вони складали міжнародний іспит з основ медицини, який вимірює компетентність у фундаментальних дисциплінах, які є універсальними у всьому світі та позбавлені будь-яких національних особливостей.

Результати українських студентів - середній бал 27% - вдвічі нижчі ніж середній бал міжнародної порівняльної групи. 3518 студентів з Америки, Азії, Європи та Океанії, які входять до порівняльної групи, в середньому складають цей текст на 54%. Про це повідомляє 5 липня, 2019 року Український медичний портал.

Результати аудитори надішлють в ректорати університетів, аби там дали оцінку знанням студентів, виявили прогалини та удосконалили навчальний процес.

“Метою впровадження міжнародного іспиту є, по-перше, боротьба з корупцією в медичній освіті, адже іспит перевіряється анонімно за кордоном. По-друге, стимулювання університетів до розвитку, оновлення програм, підвищення якості викладання. Міжнародний іспит з основ медицини - це інструмент удосконалення, а не покарання”, - зазначив заступник міністра Олександр Лінчевський, оцінивши результат тестування.

Міжнародний іспит з основ медицини розробляє і перевіряє Національна рада медичних екзаменаторів (NBME), тож неможливо дати хабаря екзаменатору, а результати - підробити. Такий інструмент використовуватимуть в медичній освіті і надалі.

Подібний іспит на початку липня було проведено серед інших українських студентів-медиків. Його складали студенти-медики 3 року навчання. Це 160 тестових завдань українською мовою у веб-форматі. Його результати стануть відомі дещо пізніше.

Більше про медичну реформу в Україні в розділі #Соціалка на Соцпорталі.

Комментарии