Поиск

Нас всіх порахують, а обійдеться це бюджету у майже 3,5 млрд грн

У Міністерстві фінансів повідомляють, що в проекті державного бюджету-2020 на статистичні дослідження планується витратити 3,4416 млрд грн.

Майже вся зазначена сума буде витрачена на перепис населення. Частину грошей - 10,6 млн грн. витратять й на інші спостереження. Зокрема, наступного року продовжиться регулярне дослідження умов життя домогосподарств.

Про це інформує міністерство фінансів.

Щоб мотивувати домогосподарства брати участь в дослідженні, кожне з них буде щоквартально отримувати виплати за ведення записів про доходи та витрати. Такі виплати проводилися і раніше, в 2019 році в бюджеті було закладено 5,5 млн грн на ці витрати, а в 2020 році можлива сума виплат зросте до 7,3 млн грн.

У Міністерстві фінансів відзначили, що робота з даними, отриманими в ході таких досліджень, є єдиним способів визначити і спрогнозувати вплив соціальної та економічної політики на рівень соціальної захищеності та фактичне економічне зростання.

Таким шляхом можна отримати інформацію про доступ громадян до товарів і послуг, про те, як змінюються показники в залежності від типу домогосподарства або населеного пункту.

Міністерство фінансів, Держстат і Міністерство розвитку економіки вважають за потрібне відкрити для всіх експертів доступ до знеособлених мікроданих про умови життя українських домогосподарств.

Нагадаємо, що Верховна Рада 18 жовтня розгляне в першому читанні проект державного бюджету України на 2020 рік.

Всі новини економіки України читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.Читайте також:

Комментарии