Поиск

Напередодні Великодня поліція спіймала бойовика, який охороняв "штаб ДНР"

Напередодні Великодня правоохоронці Бахмута затримали бойовика, який охороняв штаб "ДНР" у захопленій прокуратурі.

У травні 2014 року чоловік вступив до лав бойовиків. Отримавши позивний і озброївшись автоматом Калашникова, чоловік здійснював контроль за будівлею. Стосовно бойовика відкрито кримінальне провадження за участь у діяльності незаконних збройних формувань.

Оперативники Бахмутського відділу поліції в ході відпрацювання оперативної інформації затримали 32-річного місцевого жителя - одного з активних учасників незаконного збройного формування.

Встановлено, що в травні 2014 року чоловік вступив до лав бойовиків. Йому відразу довірили охорону штабу «ДНР», який розташовувався в адміністративній будівлі місцевої прокуратури. Отримавши позивний і озброївшись автоматом Калашникова, чоловік здійснював контроль за будівлею. Охоронцю «штабу» дозволено було застосовувати зброю в разі нападу на будівлю солдат ЗСУ, а також тих громадян, які не підтримували ідею «руського миру».

Грошей новобранець за службу не отримував, працював «за ідею». Ватажки бандформування не витрачалися навіть на екіпіровку особового складу.

Після того, як ватажки дізналися про те, що найманець має водійське посвідчення, його було переведено на посаду водія помічника коменданта «ДНР».

На цій посаді чоловік побачив всю «красу руського миру». Бойовик бачив, як привозили чуже майно, приводили в підвал людей, які не були згодні з діями терористів.

Не погодившись з такими методами роботи, «Циган» попросив перевести служити його на незаконно встановлений блокпост, в районі м. Ямпіль. На цій посаді він здійснював перевірку транспортних засобів, документів, а також проводив огляд громадян. Все це – на безоплатній основі, що учасника НЗФ не влаштовувало. Через місяць він «награвся у війну» і виїхав до РФ.

Там він усвідомив свою помилку. Через декілька місяців чоловік вирішив повернутися: в «ДНР» він більше не хотів, тому приїхав додому, в український Бахмут. Бойовик зачинився вдома й намагався нікуди не виходити. Учасник НЗФ сподівався, що його служба в «ДНР» залишиться непоміченою.

Але правоохоронці в ході комплексу оперативних дій по встановленню осіб, які були причетні до НЗФ та можуть становити загрозу публічній безпеці, вийшли й на нього.

Виявляти осіб, причетних до окупації регіону і злочинів проти мирного населення, допомагають місцеві жителі. Вся інформація, що надходить, накопичується і структурується на сайті «Стоптероризм», створеному волонтерами Донецької області за сприяння поліції.

Стосовно бойовика відкрито кримінальне провадження за ст. 260 «Створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань» Кримінального кодексу України. Йому загрожує до 8 років позбавлення волі.

Як повідомляв Соцпортал, СБУ знайшла нові докази присутності російських військ на Донбасі.

Комментарии