Поиск

Намив піску в Конча-Заспі визнали законним

Колегія суддів Київського господарського апеляційного суду у справі №911/61/17 назвала законним намив піску у Конча-Заспі.

Як відомо, в період з 2001 року по 2008 рік в зоні «Конча-Заспи» - на спірній території між м. Києвом та Київською областю, відбувався намив піску для забудови ділянок, наданих Козинською селищною радою. Ділянки надавались а заплавних землях, що під час весняної повені є нерестовищами Канівського водосховища. Рішення прийняті на територію, що знаходиться за межами населеного пункту смт Козин (генеральний план селища, в якому голова сільради вирішила розширити селище вдвічі, в т.ч. на 600 га, що знаходяться в межах Голосіїївського району Києва) відхилений Київською обласною радою та не погоджений з боку м. Києва.

Ділянка ТОВ «Затишне» (11 га), щодо якої триває розгляд справи №911/61/17 знаходиться в межах акваторії та прибережних захисних смуг озера Конча. Керуючись цими переконаннями, Прокуратура Київської області оскаржує у суді правомірність надання ділянки під забудову.

Разом з тим, колегія суддів (Гончаров С.А., Тищенко А.І., Скрипка І.М.) відмовила Прокуратурі Київської області у задоволенні апеляційної скарги. Ні відсутність затвердженої проектної документації, ні статус земель, ні правомочність прийняття рішень щодо територій, які не входять до складу земель селища, судді не вважають вагомими аргументами визнати надання ділянки незаконним. Наразі рішення суду оскаржуватиметься до Вищого господарського суду України.

МБО «Екологія-Право-Людина» закликає журналістів звернути увагу на низку судових процесів, ініційованих Прокуратурою Київської області проти всіх земельних ділянок, що надані Козинською сільською радою під намив піску на межі м. Києва та Київської області.

Зазначена територія, згідно із проектом створення, мала увійти до складу національного природного парку «Голосіївський». Після повернення території у державну власність, ЕПЛ готові забезпечити підготовку клопотання про розширення національного парку.

Комментарии