Поиск

"Нафтогаз" звинуватив "Газпром" у намаганні перешкодити співпраці України та Польщі

Компанія "Нафтогаз України" заявляє про спроби блокування прямого співробітництва щодо газу українського і польського операторів газотранспортних систем (ГТС) з боку "Газпрому" щодо умов транзиту російського газу через територію України.

«Газпром» відмовляється виконувати європейські правила, які передбачається запровадити у пунктах з’єднання української та польської ГТС. При цьому російська сторона посилається на умови діючого контракту щодо транзиту газу між НАК «Нафтогаз України» та Газпромом. В той же час, відповідно до Регламенту ЄС 2015/703 від 30 квітня 2015 року контракт між двома господарюючими суб’єктами ринку не може бути перешкодою для впровадження європейського законодавства на пунктах з’єднання української та польської ГТС", - йдеться в повідомленні.

"Газпром" надіслав свою відмову в рамках консультацій, які оператори ГТС України та Польщі, ПАТ «Укртрансгаз» та GAZ-SYSTEM S.A., проводили з учасниками ринку щодо угоди про взаємодію для точки з’єднання ГТС України та Польщі Германовичі/Дроздовичі.

Закладені в цій угоді принципи співробітництва та взаємодії між операторами ГТС повністю відповідають сучасним європейським практикам та Регламенту ЄС 2015/ про створення кодексу мережі щодо взаємодії та правила обміну інформацією.

Після отримання заперечень Газпрому Укртрансгаз та GAZ-SYSTEM S.A. планують звернутись до національних регуляторів та антимонопольних органів двох країн. Метою звернень стане отримання роз’яснень щодо наступних дій, а також ініціювання перевірки чи створюють дії Газпрому загрози та додаткові бар’єри для розвитку конкуренції на ринках газу України та Польщі.

На сьогодні газ, протранспортований територією України, передається не суміжним операторам східноєвропейських газових мереж, а дочірній компанії Газпрому – ТОВ «Газпром Експорт». Така модель унеможливлює пряме співробітництво Укртрансгазу з європейськими операторами.

Як повідомляв Соцпортал, "Нафтогаз" звільнив з посади президента "Укртрансгазу".

Комментарии