Поиск

«Нафтогаз України» звинуватили у газовій війну проти киян

Народний депутат України, представник голови Асоціації міст України Віталія Кличка у парламенті Оксана Продан разом з групою народних депутатів звернулася до Кабінету Міністрів України, Антимонопольного комітету України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) та інших органів влади з вимогою звернути увагу на рішення НАК «НафтогазУкраїни» залишити без газу м. Київ.

Про це йдеться у повідомленні її прес-служби.

За словами Оксани Продан, у місті склалася критична ситуація з постачанням гарячої води. Більше того, є ризик припинення електропостачання з 1 серпня поточного року.

- НАК «Нафтогаз України» розпочав справжню газову війну проти киян. Керівництво монополії відмовляється постачати газ до тих пір, доки місто не погасить борги приватної компанії «Київенерго» у розмірі 4,8 млрд грн, з яких 1,2 млрд грн – це штрафи і пені. Але чому кияни повинні сплачувати борги компаній олігархів, на якій підставі? Можливо, менеджери НАКу прагнуть виписати собі чергові багатомільйонні премії і тому пішли на такий крок? Якщо так, то який відсоток з цих грошей піде на премії і який «відсоток» рахувати нашим воїнам за кожен звільнений метр, кілометр, населений пункт від агресора?», – зауважила Оксана Продан.

На думку нардепа, інколи складається враження, що керівництво НАК «Нафтогаз України» живе у королівстві кривих дзеркал.

- Важко уявити щось подібне в будь-якій європейській державі. Замість того, щоб працювати на платників податків, державна компанія відмовляється надавати їм послуги через борги приватної компанії. Виникає питання: НАК «Нафтогаз України» створений для людей, чи люди для НАК «Нафтогаз України»? Це «радянські» методи роботи, не може державна монополія брати в заручники 3-мільйонне місто, – підкреслила Оксана Продан.

Варто зазначити, що законних підстав для переходу боргових зобов’язань ПАТ «Київенерго» до комунального підприємства «Київтеплоенерго» не має, оскільки КП «Київтеплоенерго» є новоствореним підприємством, а не правонаступником ПАТ «Київенерго» (останнє продовжує здійснювати господарську діяльність).

Крім того, 30 травня 2018 року Уряд прийняв постанову № 415, якою продовжив до 1 серпня 2018 р. строк дії Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу.

Відповідно до цього Положення, державні газовидобувні компанії зобов’язані продавати газ НАК «Нафтогаз України», а НАК – продавати цей газ для потреб побутових споживачів.

Відтак Оксана Продан та група народних депутатів вимагає від керівництва Уряду і профільних міністерств та відомств втрутитися в ситуацію та зобов’язати НАК «Нафтогаз України» припинити газову війну проти киян і укласти договір з КП «Київтеплоенерго» на постачання природного газу на умовах, які визначені цим Положенням.

Раніше Соцпортал передавав, що "Нафтогаз України" погасив заборгованість в сумі $300 000 000 за кредитною угодою з Європейським банком реконструкції та розвитку, яку було укладено в 2015 році.

Комментарии