Поиск

На Вінниччині протестували через закриття лікарні

11 лютого близько сотні людей влаштували протест під Вінницькою обласною державною адміністрацію через закриття лікарні у місті Бар.

На Вінниччині протестували через закриття лікарні

Вони ходили по пішохідному переходу та не пускають транспорт, через що утворились затори, повідомляє місцеве видання 20 хвилин. Таким чином люди намагались привернути увагу місцевої влади.

Не включення Барської райлікарні в число опорних, перетворить її в лікарню інтенсивного типу. А це, як пояснили на мітингу місцеві депутати, приведе до того, що в лікарні закриють три відділення, — повідомляє видання.

Як ваказно, зараз Барська ЦРЛ включена в карту маршрутів швидкої допомоги. Тут працює відділення невідкладної (екстреної) допомоги, надають допомогу при ускладнених пологах, працює хірургія. Однак якщо Барська ЦРЛ не буде затверджена в мережі «опорних» лікарень, їі виключать з карти маршрутів швидкої допомоги. Це призведе до скорочення відділення невідкладних станів, хірургічного відділення, акушер-гінекологічного відділення, виникає високий ризик в подальшому закриття цих відділень.

Як зазначає на своїй сторінці в Facebook народна депутатка-мажоритарниця цього округу Ірина Борзова, Барська лікарня справді одна з найкращих в області.

В лікарні сьогодні побачила, що є достатньо багато нового сучасного обладнання. Завідуючий пологовим відділенням розповів, що до них ідуть жінки не лише з Барського району, а й з сусідньої області - Новоі Ушиці, Вінніківців, Деражні. Тут є апарати ШВЛ для новонароджених і обладнання для порятунку недоношених дітей. Лікарня надає послуги при складних пологах і має відділення невідкладних станів (реанімація). Лікарі та люди небезпідставно побоюються, що в лікарні заберуть право надавати ці послуги і виключать з карти маршруту швидких, - йдеться у повідомленні.

Справка:

В Украине проходит медицинская реформа, согласно которой граждане будут иметь гарантированный бесплатный пакет медицинских услуг. В него входят экстренная и паллиативная помощь, базовые анализы, исследования и консультации врачей в случае подписания декларации, сопровождение беременности и родов, обслуживание детей. Частично также компенсируется стоимость некоторых лекарств. В тоже время остальные виды помощи предлагают сделать официально платными. Также паралельно происходит сокращение сети медучрежденией по стране. На данный момент реформировано первый уровень - терапевты, семейные врачи, педиатры, амбулатории и поликлиники. На очереди второй - узкие специалисты, больницы и профильные медучреждения.

Подписывайтесь на наш Youtube-канал, чтобы не пропустить новые видео на остросоциальную тематику.

Больше о медицинской реформе в Украине в разделе #Соціалка на Соцпортале.