Поиск

​На ризики для українських військових від ратифікації Римського статуту вказав нардеп Луценко

Для українських бійців ратифікація Римського статуту несе ризики – РФ зможе адресувати заяву до Міжнародного кримінального суду про військові злочини, які начебто були вчинені українськими військовими під час АТО.

Ігор Луценко

Про це повідомляє видання «Цензор.НЕТ», цитуючи допис нардепа ВРУ VIII скликання Ігоря Луценка у соцмережі Facebook.

«Причину затримки з ратифікацією пояснив свого часу член команди Порошенка Олексій Філатов, котрий відверто зізнався: це робиться для того, аби українські військові не сіли на лаву Гаазького трибуналу», – ідеться у дописі.

Зі слів нардепа Луценка, щойно документ ратифікують, захисники України «стануть потенційними підсудними Гаазького трибуналу».

«Те, що відбувалося на Сході України в умовах правового режиму мирного часу під назвою АТО, — це свідоме грубе порушення законів та звичаїв війни. Для покарання порушників саме й існує Міжнародний кримінальний суд», – написав Ігор Луценко.

Політик каже, що "для Міжнародного кримінального суду схвалення «мінських угод» Президентом Петром Порошенком буде достеменним доказом того, що українські військові брутально порушують Додатковий протокол до Женевських конвенцій від 12 серпня 1949 року, яким заборонено брати заручників».

Він вказав й інший приклад – щодо арешту та засудження судами в Україні комбатантів та російських військових, які брали участь у конфлікті на сході нашої країни.

«З погляду міжнародного права, вони є не злочинцями, а військовополоненими, і підлягають не засудженню, а інтернуванню», - зауважив він.

«Не можна виключати, що котрась нова влада в Україні докорінно змінить політику, не буде жодних перепон для покарання українських військовослужбовців, котрі чинили воєнні злочини під час АТО до ратифікації Римського статуту. Для цього вистачить звернення КМУ до Міжнародного кримінального суду з заявою про визнання юрисдикції у справі про воєнні злочині, вчинені на території України, починаючи з квітня 2014 р. Хто зараз може дати гарантію, що такого звернення ніколи не буде?» - резюмував він.

Про Донбас. Новини читайте в розділі #Окупація на Соцпорталі.

Комментарии