Поиск

На Рівненщині напали на жінку, яка протестувала через корупцію в мічцевій лікарні

У Вараші Рівненської області невідомий душив та погрожував місцевій мешканці Ользі Кравчук, яка протестувала проти корупції в місцевій.

На Рівненщині напали на жінку, яка протестувала через корупцію в мічцевій лікарні

Невідомий чоловік вдерся до квартири Ольги 18 січня, коли та поверталася додому з дитиною, передає ZMINA.
У суботу я поверталася від свекрухи зі своєю дворічною дитиною. Коли зачиняла двері квартири, ззаду на мене напав невідомий, різко відкрив двері та взяв за горло. Водночас він кричав: “У тебе година, щоб видалити групу у вайбері, – інакше я повернуся!” Моя дитина почала плакати, і він пішов, – розповіла вона.

Рік тому, як повідомила Кравчук, вона зіткнулася з корупцією і непрофесійним ставленням у лікарні Вараша. Після цього вона створила групу у вайбері, де обговорювала ці проблеми з небайдужими мешканцями міста, місцевими депутатами та викладала документи. За словами активістки, у лікарні від пацієнтів вимагали купувати бинти, шприци, засоби для миття туалету, вимагали гроші за надання послуг, які мали бути безкоштовними.

Кравчук скаржилася на гарячу лінію МОЗ та домоглася створення робочої групи за розпорядженням міського голови Вараша, яка ініціювала перевірку цільового використання місцевих коштів з боку Державного закладу “Спеціалізована медико-санітарна частина №3 Міністерства охорони здоров’я України” в період 2015–2019 років. Перевірка показала, що видаткові накладні щодо забезпечення лікарні не відповідають залишкам на складі.

Після нападу потерпіла звернулася до поліції. Також Кравчук додала, що під впливом погроз і нападу вона видалила групу у вайбері і припинить вести антикорупційну діяльність, бо боїться за дитину.

За два дні до нападу на Кравчук до Рівного з офіційним візитом приїхала міністерка охорони здоров’я Зоряна Скалецька. Вона обговорювала з працівниками галузі готовність до другого етапу реформування медичної сфери, який має розпочатися з 1 квітня 2020 року. До цього часу медичні заклади області повинні виконати перелік вимог, серед яких – перетворення на комунальні некомерційні підприємства.

Про надзвичайні події читайте у розділі #Соціалка на Соцпорталі.

Комментарии