Поиск

На Олімпійських іграх 2020-го року буде повністю автоматична система розпізнавання людей

Японська компанія NEC презентувала систему розпізнавання осіб NeoFace, яка працюватиме під час Олімпійських та Параолімпійських ігор 2020 року у Токіо.

- Наразі вона демонструє майже стовідсоткову точність. Та система ідентифікуватиме лише акредитованих учасників заходу: спортсменів, волонтерів, журналістів тощо, - передає tokar.ua.

Глядачі будуть заходити на спортивні об’єкти за квитками, як зазвичай.

- Тому призначення NeoFace — забезпечити додатковий рівень безпеки, так би мовити, за лаштунками. Водночас вона має прискорити процес розпізнавання, - відзначив він.

Система працює на базі штучного інтелекту, який є частиною більш глобальної мережі біометричної автентифікації Bio-IDiom. До початку змагань у NeoFace завантажать понад 300 тис. фотографій акредитованих осіб. Уже по приїзді вони отримають спеціальні ІС-картки, які дозволять їм пересуватися між локаціями. Загалом система охоплює 40 об’єктів, зокрема Олімпійське село.

На відміну від попередніх ігор, у Токіо не буде єдиного Олімпійського парку, де люди могли вільно переходити з однієї зони в іншу. Цього разу подія охопить все місто, а отже, учасникам доведеться проходити ідентифікацію на кожному об’єкті окремо і NeoFace має максимально скоротити час цієї процедури.

Під час презентації розробники продемонстрували, як працює система. По-перше, вона не пропускає осіб, які хочуть скористатися чужою карткою. По-друге, з нею може взаємодіяти будь-яка людина: двометровий баскетболіст або параолімпієць у візку. Якщо обличчя збігається із завантаженою фотографією, значить, людина може пройти далі. Національність значення не має. Загалом точність становить 99,7 %.

2016 року NeoFace пройшла випробування під час Олімпійських ігор у Ріо. За ці кілька років технологію значно покращили, запевнили розробники.

Комментарии