Поиск

На неузгодженій акції у Москві обійшлося без затримань

У Москві на ході проти політичних репресій і за чесні вибори нікого не затримали, в Петербурзі на акції солідарності з московською опозицією затримано трьох осіб

Хода прихильників опозиції в центрі Москви в суботу, 31 серпня, завершився без затримань, незважаючи на те, що акцію не схвалила міська влада. Її учасники зібралися біля пам'ятника Грибоєдова на Чистих Прудах, а потім пішли по Бульварному кільцю до Пушкінської площі. Вони вимагали звільнити активістів, масово затриманих на попередніх мітингах в липні і серпні, припинити політичні репресії і проводити чесні вибори. Частина демонстрантів виступала на підтримку сестер Хачатурян і за заходи проти домашнього насильства. 31 серпня вони мали намір провести в Москві окремий мітинг, але і цей захід мерія не узгодила.

За інформацією московської поліції, всього в акції взяли участь 750 осіб. За іншими даними, до ходи на його піку приєдналися тисячі людей.

Організатор заходу Любов Соболь закликала до дотримання прав москвичів і звільнення затриманих на акціях протесту. Незареєстрований кандидат на виборах у Мосміськдуму також запросила москвичів стати спостерігачами під час голосування 8 вересня.

Учасники скандували "Росія буде вільною!", "Це наше місто!" І "Ми тут влада!".

На ходу прийшли солістка групи Pussy Riot Надія Толоконникова, лідер партії "Яблуко" Григорій Явлінський, муніципальний депутат Ілля Азар і правозахисник Сергій Мохнаткіна, який вирішив приєднатися до акції, незважаючи на те що знаходиться під слідством у справі про неповагу до суду.

Раніше опозиція і студентські об'єднання намагалися узгодити з мерією Москви проведення протестних акцій 24, 25, 30 і 31 серпня, але всі вони були відхилені. У відповідях влади на заявки по 31 серпня не було запропоновано альтернативне місце проведення заходів, зазначає агентство "Інтерфакс". У мерії послалися на неможливість забезпечити безпеку учасників акції через великої кількості заходів в цей день. За офіційною інформацією, концерт, влаштований владою 31 серпня на проспекті Сахарова, відвідали 20 тисяч осіб.

У Санкт-Петербурзі на акції на підтримку московських активістів затримано трьох осіб, передає "Медуза". Активісти вийшли з поодинокими пікетами в знак солідарності з протестувальниками в Москві. Вони планують протягом доби до 10 ранку 1 вересня змінювати один одного.

Всі політичні новини України читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.

Комментарии