Поиск

На найбільших підприємствах Кривбасу тривають протести. Одну шахту зупинили

На трьох ключових підприємствах Кривого Рогу тривають протести шахтарів з вимогою підвищення зарплат до рівня 2012 року.

Як повідомив лідер Незалежної профспілки гірників України міста Кривий Ріг, активіст «Соціального руху» Юрій Самойлов, найбільш жорстким протистояння є на шахті«Ювілейна» («Evraz Суха Балка»). Всю ніч під землею тривали збори робочого колективу, робітники прийняли рішення на тиждень зупинити шахту. Наразі мають розпочатися переговори з адміністрацією. Як відомо, вчора її представники блокували передачу харчів, води та медикаментів протестуючим під землею гірникам. Тепер при відсутності результату шахтарі розпочнуть процедуру входження в колективний спір, у якому прийматимуть участь більше 1000 робітників.

У той же час на Криворізькому залізорудному комбінаті, який першим поставив вимоги про зарплату в еквіваленті 2012 року в $1000, адміністрація пішла на поступки та пропонує 17 травня юридично оформити поступове підвищення зарплатні на 50%. Не виключено, що гірники наполягатимуть на більш суттєвому підвищенні.

Крім того, вчора робітники «АрселорМіттал» захопили заводоуправління з аналогічними вимогами щодо зарплат. Біля підприємства пройшов кількатисячний мітинг. Тривають складні переговори.

Як відомом, «АрселорМіттал Кривий Ріг» займає 1-ше місце серед підприємств ГМК за обсягом сплачених податків, «КЗРК» – 6-те, а «Evraz Суха Балка» – 15-те. При цьому вони сплачують менші податки завдяки використанню офшорів. Найбільше цим зловживають ПАТ «КЗРК» (99% належить кіпрським компаніям Ріната Ахметова та Ігор Коломойського) та ПрАТ «Evraz Суха Балка» (99% належить нідерландській компанії російського олігарха Романа Абрамовича).

Комментарии