Поиск

На Донбасі розвідники зняли небезпечну міну

У зоні проведення військової операції на Донбасі під час виконання одного із визначених завдань в районі населеного пункту Гранітне (Донецька обл.) розвідники одного з розвідувальних батальйонів, який залучений до проведення Операції об’єднаних сил, виявили мінно-вибуховий пристрій, який був ідентифікований як неконтактний вибуховий пристрій НВП-П “Охота”, повідомляє прес-служба ООС у Facebook

НВП-П “Охота” – являє собою комплект протипіхотних мін (5 шт.), які приводяться в дію при реєстрації руху людини через встановлені на місцевості сейсмічні датчики. НВП має блок управління з елементами живлення, що дозволяє противнику використовувати міни не тільки дистанційно, а й в автономному режимі. Небезпечний радіус ураження від центру встановлення блоку управління складає 30 м.

Під час ретельного огляду місцевості також розвідниками була виявлена стежка, по якій диверсанти противника неодноразово наближались до позицій Об’єднаних сил та встановлювали протипіхотні міни ОЗМ-72, які заборонені міжнародними Конвенціями. Завдяки професійним діям розвідників міни були знешкоджені та направлені для проведення поглибленої експертизи.

Варто зазначити те, що міни зазначеного типу не знаходяться на озброєнні Збройних Сил України та активно використовуються Російською Федерацією, у тому числі в Чеченській війні. Зазначений факт в черговий раз доводить причетність Кремля до поставок заборонених видів зброї до тимчасово окупованої території Донбасу, спрямованих на затягування збройного конфлікту, що створює небезпеку для життя як наших військовослужбовців, так і мирного населення, яке мешкає у прифронтовій зоні.

Нагадаємо, невідомі розстріляли Центр захисту киян.

Комментарии