Поиск

​Мотоциклісти планують сплюндрувати заповідну зону Карпатського заповідника

17-18 червня 2017 року в с.Богдан (Рахівський район, Закарпаття) планується проведення екстремальних перегонів на мотоциклах. Організатори заходу запланували провести його на території Марамароського заповідного массиву Карпатського біосферного заповідника (КБЗ). Проведення заходу неможливе без потрапляння техніки в заповідну зону КБЗ.

Природно-заповідний фонд, відповідно до чинного законодавства знаходиться під охороною держави, та є надбанням всього українського народу. Пошкодження територій ПЗФ тягне відповідальність, згідно ст. 252 Кримінального Кодексу України.

Відповідно до наказу Міністерства екології та природних ресурсів України № 80 від 16.03.2015 «Про додаткові заходи зі збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду України», пересування транспортних засобів (автомобілів, снігоходів, мото- та квадроциклів, човнів з двигунами внутрішнього згорання, інших засобів підвищеної прохідності, важкої техніки тощо) у заповідниках дозволено лише у випадках, коли це необхідно для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій або здійснення погодженої з адміністраціями діяльності – наприклад, виконання своїх обов’язків лісівниками чи проведення наукової діяльності. Також наказом заборонено проведення будь-яких ралі, перегонів і змагань заборонено повністю. Крім того, забороняється проведення заходів із залученням звуковідтворювальної техніки.

Екологи ЕПЛ звернулись до адміністрації заповідника, Державної прикордонної служби та правоохоронних органів з проханням зупинити запланований злочин.

Комментарии