Поиск

На думку деяких дослідників скоро у черепах будуть народжуватися лише самки і відповідно черепахи вимруть.

Про це повідомляє Соцпортал, посилаючись на cikavosti.com.

Морські черепахи скоро вимруть

Стать морських черепах безпосередньо залежить від того, якою була температура піску на місці закопування яєць. Якщо пісок був теплий, з яйця вилупиться самка, а якщо холодний — самець. Такий взаємозв’язок здається досить цікавим, проте вчені виявили велику небезпеку — якщо температура на Землі продовжить підвищуватися, то всі морські черепахи будуть жіночої статі. Майбутнє черепах залежить від спарювання самців і самок, так що вони, можливо, знаходяться на межі повного вимирання

Дослідження, яке дозволило заздалегідь дізнатися про небезпеки вимирання морських черепах, опубліковано в журналі «Біологія глобальних змін».

В його рамках учені намагалися дізнатися, яким буде життя морських черепах в умовах глобального потепління. Предметом їх дослідження стали мешканці морського національного парку Пойлан в Західній Африці. Дослідники оголосили, що в найгіршому сценарії глобального потепління понад 90% морських черепах в цьому регіоні будуть жіночої статі. Навіть якщо люди зведуть до мінімуму кількість шкідливих викидів і послаблять парниковий ефект, через 20 років частка самок морських черепах складе значні 80%.

На щастя, у головного автора дослідження на ім’я Ана Ріта Патрісіо є хороші новини. Вона нагадала, що у морських черепах завжди є вибір де відкладати свої яйця. Якщо вони будуть гніздитися на зігрітому сонцем піску, з них, зрозуміло, будуть вилуплюватися самки. Але якщо знайдуться ті, хто додумається відкладати яйця в тіні дерев, можливість вилуплення самців сильно збільшується.

Дослідники впевнені в цьому, оскільки провели ефективний, але не дуже гуманний досвід. Вони розташували датчики температури на різні гнізда, а потім розбили по 5 яєць в кожному, щоб дізнатися стать дитинчат. Дійсно, в холодних гніздах було набагато більше самців, ніж самок. Збільшення кількості жіночих особин морських черепах — це вже не новина.

Нагадаємо, вчені пояснили яким чином собаки відчувають поганих людей.

Комментарии